معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه:

ضعف تشکیلاتی کار سامانه پنجره واحد زمین را با اختلال روبرو می کند

ضعف تشکیلاتی کار سامانه پنجره واحد زمین را با اختلال روبرو می کند به گزارش آی وکیل، معاون اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم قوه قضائیه اظهار داشت: طی 10 - 12 سال قبل 500 هزار هکتار از جنگلها و مراتع ملی تخریب شد و فقط 270 هزار هکتار از آنها خلع ید شد اما این به مفهوم احیای متراژ خلع ید شده نیست.به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، اصغر جهانگیر در مراسم آئین رونمایی از سامانه پنجره واحد زمین اظهار داشت: سامانه پنجره واحد زمین زمانی واقعی و دقیق به وظایف می رسد که پرونده های قضایی کم شود. همه دستگاه های قضایی و اجرائی باید تلاش کنند نظارتشان را با پیشگیری های پیشینی جایگزین کنند، پیشگیری های پسینی رافع مشکلات نیست.

معاون اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم قوه قضائیه افزود: نقش بازار سوداگری و کاهش ارزش پول ملی بازار زمین و مسکن کشور را تحت تاثیر قرار داده است. طی ۴۵ سال قبل قیمت زمین و مسکن ۱۰۰ هزار برابر و قیمت ارز کمی کمتر از ۱۵ هزار برابر شده است.

وی حکمرانی مطلوب را در گرو شناسایی نقش های نهادهای مختلف بوسیله شرح وظایف و ماموریت های سازمانی آنها دانست و اظهار داشت: برای اجرای ماموریت های دستگاهها باید زمینه های لازم همچون راندمان بوسیله رصد کارایی و اثربخشی دنبال شود.

معاون اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم قوه قضائیه اظهار داشت: در سامانه پنجره واحد زمین در دو حوزه کاربری انسانی و نرم افزارها باید دقت شود تا اطلاعات و نقشه ها به دقت و در کوتاهترین زمان ممکن بارگذاری شود. هرچند که امکان هک کردن سامانه کم است اما باید مراقب بارگذاری های جعلی بود. من از وزارت اطلاعات و وزارت ارتباطات می خواهم با تقویت نظارت ها دقت زیادی در بارگذاری اطلاعات داشته باشند.

جهانگیر با انتقاد به فاصله یک ماهه بین ثبت تصاویر ماهواره ای و استفاده کاربران دولتی، اظهار داشت: طبق گفته دوستان فاصله ثبت تصاویر ماهواره ای و استفاده توسط کاربران و متولیان یک ماه است این یعنی دور شدن از حقایق و واقعیت هایی که در زمین ها و مراتع اتفاق می افتد. سامانه زمانی می تواند کارایی مناسبی داشته باشد که فاصله ثبت اطلاعات و رصد کار به کوتاهترین زمان ممکن کم شود.

وی افزود: علاوه بر آن ضعف کار تشکیلاتی در دستگاهها و سامانه های موازی کار سامانه پنجره واحد زمین را با اختلال روبرو می کند این چالش کشور را در حکمرانی مطلوب گرفتار مشکلات گوناگون می کند. تعامل نامطلوب در سامانه مذکور بین دستگاهها سبب تقابل آنان و مچ گیری از یکدیگر برای توجیه کم کاری های آنان می شود.

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری: از برخورد با زمین خواران خوشحالیم

حسین میررجبی نیز در مراسم آیین رونمایی از سامانه پنجره واحد زمین اظهار داشت: از آبان ۱۴۰۱ کار را شروع کردیم و برنامه مدونی را تهیه و در قالب منشور واحد پنجره زمین به کلیه دستگاه های مشمول ابلاغ کردیم و مسئولیت همه دستگاهها به تفکیک روشن شد.

معاون حفاظت و امور اراضی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری افزود: اطلاعات و نقشه ها باید تا دی ۱۴۰۱ بر روی این سامانه بارگذاری می شد اما متاسفانه این اتفاق نیفتاده است.

وی از بارگذاری اطلاعات ۶۹ هزار کیلومتر از راه های کشور آگاهی داد و اضافه کرد: ضمانت اجرائی این سامانه مواد ۹، ۱۰، ۱۲ و ۱۳ قانون است همه متولیان این سامانه باید بموقع و با دقت نقشه ها و اطلاعات مورد نیاز را بر روی سامانه بارگذاری کنند تا جلوی تخلفات، تصرفات و سو استفاده های دولتی و خصوصی گرفته شود.

منبع:

1402/07/19
08:11:39
0.0 / 5
317
تگهای خبر: اثر , پرونده , تخلف , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکالت ماهر

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکیل مدافع

حقوقدان

اخبار وکیل

محکمه