رئیس كل دادگستری خوزستان:

مزایده فروش ۶۲۵۵ وسیله نقلیه بلاصاحب در خوزستان

مزایده فروش ۶۲۵۵ وسیله نقلیه بلاصاحب در خوزستان به گزارش آی وکیل، رئیس کل دادگستری خوزستان اظهار داشت: با شناسایی ۶ هزار و ۲۵۵ وسیله نقلیه بلاصاحب در پارکینگ های استان، بزودی مزایده این وسایل نقلیه برگزار می گردد.به گزارش آی وکیل به نقل از مهر، علی دهقانی در گفت وگویی رسانه ای اظهار نمود: این وسایل نقلیه به علت عدم رعایت قانون از سالهای قبل توقیف و یا به علت رها شدن در سطح شهر به صورت بلاصاحب جمع آوری و به پارکینگ ها منتقل شده است که بعد از انتشار آگهی و در صورت عدم رجوع صاحبان آنها، به صورت متناوب به مزایده گذاشته می شود.
وی افزود: ماه گذشته هم در جهت اجرای ماده ۱۵ و ۲۱ دستورالعمل ساماندهی فرایند، توقیف، انتقال، نگهداری و ترخیص وسایل نقلیه مصوب ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲، این وسایل نقلیه در پارکینگ های استان شناسایی و ۲ هزار و ۸۰۰ دستگاه موتورسیکلت از چهار پارکینگ شهر های اهواز، شوش و دزفول از راه مزایده و فروش، تعیین تکلیف شد.
دهقانی افزود: در ادامه این اقدامات، ۶ هزار و ۲۵۵ وسیله نقلیه شامل پنج هزار و ۵۶۲ دستگاه موتورسیکلت و ۶۹۳ خودروی بلاصاحب با هماهنگی ستاد فرمان امام خمینی (ره)، شناسایی شد که بعد از انتشار آگهی، ظرف سه ماه آینده مزایده آن به صورت حضوری برگزار می گردد.
رئیس کل دادگستری خوزستان اظهار داشت: در حوزه وسایل نقلیه بلاصاحب مطابق مقررات، پیش از این یک مرتبه از راه انتشار آگهی جهت رجوع و ترخیص اخطارهای قانونی داده شده بود که با عنایت به عدم رجوع صاحبان تعداد زیادی از این وسایل نقلیه به صورت رسوبی در پارکینگ ها باقی مانده است.
به گزارش آی وکیل به نقل از مهر، دستورالعمل ساماندهی فرایند توقیف، انتقال، نگهداری و ترخیص وسایل نقلیه، اردیبهشت ماه سال جاری با نگاه به حفظ حقوق شهروندی و لزوم پشتیبانی از اموال و مالکیت شهروندان و بیت المال، پیشگیری از انباشت وسایل نقلیه توقیفی ناشی از اعمال قوانین و تسریع در تعیین تکلیف آنها، توسط حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه در ۲۸ ماده و ۶ تبصره به مسؤلان قضایی سراسر کشور، ارسال و ابلاغ گردید.
پلیس فراجا از راه وسایل ارتباط جمعی که برای دو مرتبه به فاصله یک ماه منتشر می شود، به مالکان وسایط نقلیه فرسوده برای ترخیص اطلاع رسانی می کند. در این فراخوان اعلام می شود که در صورت خودداری مالک از مراجعه، ظرف سه ماه از تاریخ انتشار آخرین آگهی، وسیله نقلیه در حکم «رها شده» تلقی و حسب مقررات تعیین تکلیف خواهد شد.


منبع:

1402/08/23
12:42:46
0.0 / 5
251
تگهای خبر: اموال , حقوق , دادگستری , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکالت ماهر

موکل
وکالت قانونی

وکالتی

وکالت ماهر

محکمه

کانون وکلا