معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه:

آماده سازی محتوای آموزشی برای آموزش و پرورش

آماده سازی محتوای آموزشی برای آموزش و پرورش به گزارش آی وکیل، معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه اظهار داشت: درحال آماده سازی محتواهای آموزشی برای بخش های مختلف آموزش و پرورش هستیم.به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، اصغر جهانگیر با حضور در نمایشگاه یاریگران زندگی با اشاره به اینکه نمایشگاه به همت ستاد مبارزه با مواد مخدر و همکاری بخش های مختلف همچون معاونت اجتماعی دایر شده است، اظهار نمود: نگاه مجموعه ستاد مبارزه با مواد مخدر پیشگیرانه است و ما هم از این نگاه استقبال می نماییم.

وی اضافه کرد: از آنجاییکه سن اعتیاد در جامعه رو به کاهش است، ضروری است اطلاعات و آگاهی عمومی قشر نوجوان را ارتقا دهیم تا ناخواسته وارد دام اعتیاد نشوند. امکان دارد اعتیاد از سیگار یا قرص های محرکی که تحت عناوین مختلف در بازار به صورت غیرقانونی توزیع می شود، شروع شود؛ اینها مسائلی است که امروز دشمنان تلاش می کنند تا قشر نوجوان که قشری توانمند است و می تواند آینده ساز کشور باشد را به این نحو در دام قرار دهند.

جهانگیر با اشاره به اینکه وظیفه همه دستگاه ها همچون وزارت آموزش و پرورش و مجموعه های فرهنگی اینست که در این عرصه از راه امور ایجابی ورود جدی کنند، به نمایشگاه یاریگران زندگی اشاره نمود و اظهار داشت: امروز دیدم آموزش هایی برای «نه گفتن» به کودکان می دهند.

وی افزود: همینطور با کمک دوستان سعی کردیم که با استفاده از همه فرصت های جدید از راه قصه، موشن گرافی، فیلم و...، شرایط نه گفتن و فرهنگ مقابله با اعتیاد، حتی اعتیادهای خفیف مثل سیگار و قلیان را در جامعه نهادینه و کمک نماییم قشر نوجوان در شرایط خوبی آینده فردای ایران را بسازند.

معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع از جرم قوه قضاییه در ادامه در پاسخ به سوالی در مورد استانداردسازی قراردادهای مشاوران املاک اظهار داشت: امیدواریم در آذرماه چهار قرارداد را که استانداردهای آن تمام شده و الان آماده است، با حضور دستگاههای مختلف رونمایی نماییم. اینها قراردادهای پرتکرار است.

وی اضافه کرد: عموما قراردادهایی که مردم در بحث املاک می بندند، مثل قراردادهایی که تحت عنوان بیع نامه مشهور است، قراردادهای ملکی و قراردادهای پیش فروش و قراردادهای خرید و فروش خودرو، همچون قراردادهای پرتکراری است که مردم امکان دارد با زوایای آن آشنایی لازم را نداشته باشند. بنابراین با توجه به این که قراردادهای سنتی قبلی امکان دارد نتواند همه ابعادی که لازمه یک قرارداد است را پوشش دهد و بعداً مشکلات حقوقی و کیفری برای مردم ایجاد نماید، قراردادهای استاندارد را پیشبینی کردیم که ان شاءالله بزودی رونمایی می نماییم.

وی در قسمت دیگری از سخنان خود در پاسخ به این سؤال که در حوزه جلوگیری از صدمه اعتیاد با آموزش و پرورش تفاهمنامه ای دارید؟ اضافه کرد: در مورد این مساله با آموزش و پرورش تفاهمنامه ای در جهت طرحی که در سالهای گذشته بعنوان نماد شروع شده بود، تنظیم کردیم. به صورت مشترک تفاهمنامه ای را آماده کردیم و درحال آماده سازی محتواهای آموزشی برای بخش های مختلف آموزش و پرورش هستیم.

منبع:

1402/09/02
10:42:47
0.0 / 5
193
تگهای خبر: استاندارد , اوین , جامعه , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع

بررسی وکیلها

کانون وکلا

مدافع
کانون وکلا

محکمه

دادگستری