رییس مركز تحقیقات پزشكی قانونی خبر داد

آغاز ساخت واحد فرآوری بافت مرکز تحقیقات پزشکی قانونی

آغاز ساخت واحد فرآوری بافت مرکز تحقیقات پزشکی قانونی به گزارش آی وکیل، رئیس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی از آغاز ساخت ساختمان واحد فرآوری بافت این مرکز در واحد پرند دانشگاه آزاد اسلامی اطلاع داد.به گزارش آی وکیل به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، محسن صابری با بیان این خبر اضافه کرد: در هفته جاری و همزمان با هفته بسیج که یک روز آن با عنوان بسیج، جهادعلمی، اعتلای فرهنگ و هنر نامگذاری شده بود، راه اندازی ساختمان واحد فراوری بافت مرکز تحقیقات با همکاری و مساعدت دانشگاه آزاد اسلامی در واحد پرند این دانشگاه شروع شد.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون فرآوری بافت های برداشتی توسط دو شرکت خصوصی انجام و محصولات تولیدی آن در اختیار بیماران قرار می گیرد که با عنایت به عدم تأمین نیازهای کشور در بعضی زمینه ها، با راه اندازی و شروع به کار واحد فرآوری بافت مرکز تحقیقات، این واحد می تواند محصولات تولیدی حاصل از بافت ها همچون پودر استخوان، دریچه های قلبی، رباط ها و تاندون ها و... را فرآوری و در اختیار بیماران نیازمند قرار دهد.

وی با تاکید بر این که محصولات حاصل از فرآوری بافت در درمان خیلی از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد، عنوان کرد: برداشت، فرآوری و تولید محصولاتی از این بافت ها به نفع مردم و کمکی قابل توجه به درمان خیلی از بیماری ها است در حالی­که الان 50 درصد بافت های مورد نیاز کشور از خارج وارد می شود که ما از شرایط برداشت بافت و یا اجسادی که از آن برداشت بافت شده اطلاعی نداریم.

صابری ضمن اشاره به این که همین واردات بافت برای کشور ارزبری داشته و هزینه محصولات نهایی را هم بالا می برد، تصریح کرد: پزشکی قانونی در تلاش است پاسخگوی نیاز کشور و تأمین کننده محصولات مورد نیاز بخش های درمانی از ناحیه فرآوری بافت، آن هم با قیمت و هزینه مناسب تر، باشد؛ بنابراین نسبت به راه اندازی واحد بافت اقدام نموده است.

رییس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی اضافه کرد: در مواردی که با کاستیهایی در بازار و کمبودهایی در محصولات حاصل از فرآوری بافت مواجه می شویم و نیاز بیماران به درستی تأمین نمی شود ارزش کار مرکز تحقیقات بیشتر نمایان خواهد شد.

وی با تاکید بر نیاز کشور به محصولات فرآوری بافت ابراز امیدواری کرد: با تلاش و همت دو چندان و همکاری قابل توجه دانشگاه آزاد اسلامی در ساخت این واحد بتوانیم با دریافت مجوزهای لازم و تهیه تجهیزات مورد نیاز، واحد فرآوری بافت مرکز تحقیقات پزشکی قانونی را در سال آینده راه اندازی و محصولات تولیدی آنرا در اختیار بیماران قرار دهیم.


1402/09/07
11:53:11
0.0 / 5
214
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

استخدام وکیل

توکیل

خانواده

قانونی وکیل

وکالت ماهر

وکلا

وکیل قانونی