غریب‎آبادی:

شمار بالای شهدای غزه برای رژیم صهیونیستی رسوایی است نه دستاورد

شمار بالای شهدای غزه برای رژیم صهیونیستی رسوایی است نه دستاورد به گزارش آی وکیل، معاون امور بین الملل قوه قضاییه اظهار داشت: شمار بالای شهدای غیرنظامی غزه عامل رسوایی و بی حیثیتی رژیم صهیونیستی است.به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، همایش ملی مقاومت، آیین گرامیداشت روز دانشجو با حضور کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر، احمد وحیدی وزیر کشور، محمدجواد لاریجانی استاد دانشگاه، پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما و آیت الله محسن قمی معاون امور بین الملل دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران برگزار شد.

کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر بعنوان اولین سخنران همایش "انقلاب ما همیشه بوده است یار مظلومان و خصم ظالمان" که در دانشگاه تهران برگزار شد، ضمن تبریک روز دانشجو، عنوان کرد: عملیات طوفان الاقصی نه تنها زیرساخت های رژیم صهیونیستی را زیر و رو کرد، بلکه طوفان بزرگ تری برپا کرد و آن بیدار کردن وجدان های بشری در مبحث توجه به جنایت های هفت دهه ای رژیم صهیونیستی است؛ کارشناسان مختلف شامل کارشناسان صهیونیست و حامیان رژیم صهیونیستی بر بی سابقه بودن عملیات طوفان الاقصی تاکید دارند؛ این عملیات کاملا فلسطینی و مبتنی بر تحلیل و بررسی آنها از شرایط بود.

وی اظهار داشت: تبلیغات چند دهه ای رژیم صهیونیستی در رابطه با سازمان های اطلاعاتی و ارتش این رژیم، به دنبال القای تصوری غیرواقعی از قدرت رژیم صهیونیستی بود، اما طوفان الاقصی این هیمنه و تصویر را فرو ریخت و شکست پذیری ارتش و ناتوانی سازمان های اطلاعاتی رژیم صهیونیستی را آشکار کرد.

دبیر ستاد حقوق بشر در ادامه اظهار داشت: برخلاف ادعاهای صهیونیست ها و حامیانش، شمار بالای شهدای غیرنظامی غزه عامل رسوایی و بی حیثیتی رژیم صهیونیستی است نه دستاورد آن.

وی تصریح کرد: اصول و گزاره های چهارگانه دکترین نظامی رژیم صهیونیستی شامل بازدارندگی، هشدار، انتقال نبرد به جغرافیای کشور تهدید کننده و حفاظت از ساکنان ادعایی رژیم صهیونیستی هم طی ۲ ماه گذشته ناکام ماندند و تحقق نیافتند.

غریب آبادی در رابطه با نتایج طوفان الاقصی برای رژیم صهیونیستی اظهار داشت: این پیامدها عبارتند از گسترش احساس ناامنی در ساکنان صهیونیستی اراضی اشغالی، بروز موج مهاجرت معکوس، لطمه های بزرگ به اقتصاد رژیم صهیونیستی، ایجاد وقفه در روند نرمال سازی روابط با رژیم صهیونیستی و مخالفت های عظیم افکار عمومی بین المللی با رژیم اشغالگر قدس.

وی در رابطه با شکست اهداف راهبردی رژیم صهیونیستی، هم بیان نمود: این رژیم در سه راهبرد اصلی خود یعنی نابودی حماس و توان نظامی آن، کنترل نوار غزه و آزادسازی زندانیان خود از راه جنگ شکست خورد؛ این یک شکست بزرگ برای رژیم صهیونیستی است؛ همزمان گروههای مقاومت فلسطین هیمنه امنیتی، اطلاعاتی و نظامی رژیم صهیونیستی را فرو ریختند.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه با تکیه بر این که ریشه های عملیات طوفان الاقصی را نه در هفت اکتبر ۲۰۲۳ بلکه باید از ۷۵ سال پیش جستجو کرد، اظهار داشت: مردم فلسطین تحت اشغالگری صهیونیست ها ۷۵ سال است که برای بازپس گرفتن اراضی خود تلاش می کنند و رژیم صهیونیستی بعنوان اشغالگر حق دفاع مشروع از خویش را ندارد و این مردم مظلوم فلسطین هستند که حق دفاع مشروع از خویش را دارند. وضعیت در فلسطین وضعیت اشغال و تجاوز است و فلسطینی ها در طول ۷۵ سال قبل به طور مداوم درحال دفاع و مقاومت هستند.

وی ضمن اشاره به آمار در ارتباط با جنایت های رژیم صهیونیستی ضد غزه طی دو ماه گذشته. خاطرنشان کرد: جنایت های رژیم صهیونیستی به شکل عمده غیرنظامیان را هدف قرار داده است؛ این ها جنایت جنگی، جنایت ضد بشریت، نسل کشی و پاکسازی قومی و نژادی است.

غریب آبادی در ادامه ضمن تاکید بر پیگیری قضایی جنایت های رژیم صهیونیستی از جانب مجامع و محاکم بین المللی مانند دیوان بین المللی کیفری، اظهار داشت: سازمان های مدعی حقوق بشر به عرضه بیانیه های ضعیف بسنده کردند و نشان دادند که ابزار سیاسی کاری کشورهای غربی هستند؛ شورای امنیت حتی نتوانست قطعنامه قاطعی ضد جنایت های رژیم صهیونیستی صادر کند.

وی در رابطه با اقدام های قوه قضاییه در رابطه با جنایت های رژیم صهیونیستی ضمن اشاره به ظرفیت ها برای اقدام، اظهار داشت: اقدام های حقوقی و قضایی در دو یا سه سطح قابل پیگیری است؛ در حالیکه دولت فلسطین در دیوان بین المللی کیفری کم کار است، ما سعی کردیم از راه گروههای مردمی و داخلی اعمال فشار کنیم؛ ما با همکاری وزارت امور خارجه به دنبال شکایت از رژیم صهیونیستی در دیوان بین المللی دادگستری هم هستیم؛ حقوقدانان وکلا بسیج شدند تا در کشورهای دارای صلاحیت جهانی پرونده ضد مقام های صهیونیست باز شوند؛ با پیگیری معاونت امور بین الملل ضد رژیم صهیونیستی در کشور تشکیل پرونده دادیم تا از بی کیفرمانی جنایت های رژیم صهیونیستی جلوگیری شود.

غریب آبادی با تکیه بر ضرورت تحریم کالاهای رژیم صهیونیستی خواهان اقدام دستگاههای مربوط در این حوزه شد؛ به نقل از ایشان، معاونت امور بین الملل قوه قضاییه از وزارت امور خارجه خواسته است تا اجرای قطعنامه سازمان همکاری اسلامی در این حوزه را در دستور کار قرار داده و از دیگر کشورهای اسلامی هم بخواهد در این حوزه اقدام نمایند.

دبیر ستاد حقوق بشر اظهار داشت: برای تاثیرگذاری بیشتر اقدام های خود ضد رژیم صهیونیستی نیازمند هماهنگی میان کشورهای اسلامی هستیم.

غریب آبادی در انتها عنوان کرد: از کشورهای اسلامی انتظار داریم که اقدام های عملی و جدی انجام بدهند؛ تحولات اخیر نشان داد که قدس شریف همچنان می تواند عامل انسجام کشورهای اسلامی و عامل وحدت بخش باشد، هرچند باید هرچه سریع تر جلوی جنایت های رژیم صهیونیستی را بگیریم و آنرا متوقف کنیم؛ ما نیازمند پیشنهادهای عملی و راهکارهای جدی برای توقف این جنایات هستیم.

وحیدی: آمریکا در ۲ ماه گذشته برای برپا نگهداشتن رژیم صهیونیستی تلاشهای زیادی کرده است

وحیدی دیگر سخنران همایش ملی مقاومت، بعد از تبریک روز دانشجو به پیشرفت های دانشگاه در کشور اشاره کرده و اظهار داشت: دانشجویان و دانشگاهیان در گام دوم انقلاب اسلامی مسئولیت بزرگی دارند و امیدواریم که بتوانند این مسئولیت را انجام دهند.

وی بعد از عرضه توضیحات در رابطه با رسالت های دانشگاه و دلیل نامگذاری ۱۶ آذر بعنوان روز دانشجو، مقاومت فلسطین را پیچ تاریخی مهمی برای دانشگاه خواند و اظهار داشت که اهمیت تحولات غزه از ترافیک سفر مقام های ارشد آمریکایی به اراضی اشغالی آشکار می شود؛ آمریکا در ۲ ماه گذشته برای برپا نگهداشتن رژیم صهیونیستی تلاشهای زیادی کرده است.

وزیر کشور در قسمتی دیگر ضمن اشاره به نقش انقلاب اسلامی ایران بر روند وجودی رژیم صهیونیستی در منطقه، اظهار نمود: رژیم صهیونیستی بعد از انقلاب اسلامی شاهد تقویت مقاومت فلسطین بود که شرایط دشواری را برایش رقم زده و می زنند؛ حالا یک گروه مقاومتی محدود در یک منطقه تحت تحریم، رژیم صهیونیستی را وارد چالشی کرد که آمریکا را هم ناچار به اقدام و ورود به ماجرا کرد؛ حالا به اصطلاح چهارمین ارتش بزرگ جهان برای جبران شکست خود ناچار به قتل عام زنان و کودکان است و معادلات به دست مقاومت فلسطین رقم می خورد.

وی در انتها اظهار داشت که رژیم صهیونیستی برای سرپوش گذاشتن بر شکست خود از یک گروه مقاومت تلاش دارد که ایران را مسئول عملیات طوفان الاقصی بداند؛ این در شرایطی است که با وجود حمایت همیشگی ایران از مقاومت فلسطین، درخت مقاومت در فلسطین خود یک درخت تناور است که مستقلا تصمیم گرفته و عمل می کند و این یک عبرت برای مستکبران است.

جبلی: تل آویو شاهد شنیده شدن سیلی مقاومت به صورت روزانه است

جبلی بعد از گرامیداشت یاد شهدای ۱۶ آذر و همه شهدای دانشجو، اظهار داشت که امروز پس از ۷۵ سال بعد از تشکیل رژیم صهیونیستی، تل آویو شاهد شنیده شدن سیلی مقاومت به صورت روزانه است.

رئیس سازمان صداوسیما در رابطه با چرایی تداوم حیات منحوس رژیم صهیونیستی به رغم ارتکاب جنایت ها و جرایم مختلف ضد فلسطینی ها، اظهار نمود: این امر میسر شد، چون کشورهای غربی و اتاق فکرهای آنها و البته هالیوود از این رژیم حمایت کردند و می کنند.

وی در ادامه ضمن انتقاد از ناکامی در گفتمان سازی در کشور برای آشکار کردن گسترده جنایت های آمریکا و رژیم صهیونیستی، خاطرنشان کرد: دانشگاه باید به وظیفه خود در این حوزه عمل کند.

جبلی در انتها ضمن اشاره به موفقیت مقاومت فلسطین در اجرای عملیات طوفان الاقصی، اظهار داشت: این عملیات بزرگ ترین عملیات فریب در تاریخ بود که مقاومت از راه آن رژیم صهیونیستی را تحقیر کرد؛ برخلاف حماس که میلیمتری از اهداف روز نخست خود عقب نشینی نکرد، رژیم صهیونیستی به هیچیک از اهداف خود نرسید؛ در حالیکه رژیم صهیونیستی از رویای غزه بدون مقاومت حرف می زند، ما حالا باید از حقیقت منطقه بدون اسرائیل صحبت نماییم.

لاریجانی: جمهوری اسلامی پدیده ای است که روزبه روز قوی تر می شود

در ادامه لاریجانی بعد از گرامیداشت یاد شهدای ۱۶ آذر و تبریک روز دانشجو، اظهار نمود: جمهوری اسلامی ایران درخت تنومندی است که هر روز تنومندتر هم می شود.

وی همینطور با تاکید به دانشجویان به داشتن دلیل خوب برای درس خواندن و مجاهده ای درس خواندن، اظهار داشت: سفارش هایی به جوانان دانشجو دارم؛ به قضایا همچون انقلاب اسلامی از دریچه های تاریخی و قواعد جامعه شناسی نگاه کنید؛ ریشه های انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی را درک و از بیرون به آن نگاه کنید، چونکه ما با بهمن اطلاعات نماها محاصره شده ایم؛ جمهوری اسلامی پدیده ای درحال شدن است که روزبه روز قوی تر می شود.

این استاد دانشگاه در انتها به خصوصیت های حکومت خوب اشاره و تصریح کرد که این مورد مورد تاکید امام خمینی (ره) هم بود.

در پایان نمایندگان دانشجویان پاکستانی و نیجریه ای مشغول به تحصیل در ایران، روز دانشجو را تبریک گفتند.

منبع:

1402/09/16
21:31:22
0.0 / 5
220
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده