معاون وزیر دادگستری:

کاشت یک میلیارد درخت از مصادیق حقوق بشر و شهروندی است

کاشت یک میلیارد درخت از مصادیق حقوق بشر و شهروندی است به گزارش آی وکیل، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری اظهار داشت: طرح ملی کاشت یک میلیارد درخت را در امتداد اهداف و برنامه های حقوق بشری و حقوق شهروندی خود می داند. چونکه این مساله با تعدادی از مصادیق حقوق بشر و حقوق شهروندی همچون حق بر محیط زیست سالم که در حقیقت پیوند حقوق بشر و حقوق شهروندی با مفاهیم محیط زیستی همخوانی دارد.به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، وبینار علمی ـ تخصصی ـ ملی بایسته های حقوق شهروندی در صیانت از منابع طبیعی و توسعه درختکاری روز یکشنبه ۱۰ دی ماه با مشارکت معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری، سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری و معاونت مشارکت های اجتماعی وزارت کشور انجام شد.

عسکر جلالیان معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری در سخنانی درختکاری را به عنوان یکی از نمودهای مورد توجه برای حفظ و ترمیم محیط زیست برشمرد که همیشه در دستور کار دولت ها قرار داشته و اضافه کرد: درختکاری ورای تاثیرات زیست محیطی، در عرصه اقتصادی و اجتماعی نیز اثرگذار بوده و می تواند به عنوان بستری برای آموزش و افزایش آگاهی و القای ارزش های زیست محیطی در جامعه، خصوصاً کودکان و جوانان به کار گرفته شود.

جلالیان اظهار داشت: معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت داگستری، طرح ملی کاشت یک میلیارد درخت را در امتداد اهداف و برنامه های حقوق بشری و حقوق شهروندی خود می داند. چونکه این مساله با تعدادی از مصادیق حقوق بشر و حقوق شهروندی همچون حق بر محیط زیست سالم که در حقیقت پیوند حقوق بشر و حقوق شهروندی با مفاهیم محیط زیستی همخوانی دارد.

وی با اشاره به این که در حقوق بین الملل محیط زیست نیز به اصل مشارکت در محیط زیست تاکید شده که نقشی مهم در مردم سالاری مشارکتی دارد اضافه کرد: این مقوله باتوجه به همخوانی با اهداف و وظایف معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری در عرصه آموزش و ترویج حقوق بشر و حقوق شهروندی و تدوین و اجرای برنامه فرهنگ سازی و آگاهی بخشی عمومی در موضوعات حقوق بشر و شهروندی حائز اهمیت می باشد.منبع:

1402/10/12
08:55:58
0.0 / 5
218
تگهای خبر: اثر , تخصص , جامعه , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده