در جریان رسیدگی به مشكلات مردم در امامزاده صالح(ع) مطرح شد؛

اخطار قوه قضاییه به مردم

اخطار قوه قضاییه به مردم به گزارش آی وکیل، معاون اجتماعی و جلوگیری از جرم قوه قضاییه در جریان رسیدگی به مشکلات مردم در محل امامزاده صالح(ع)، به شهروندان سفارش کرد برای انجام معاملات خرید و فروش حتما از اسناد رسمی استفاده نمایند.به گزارش آی وکیل به نقل از مهر، معاون اجتماعی و جلوگیری از جرم قوه قضاییه با حضور در حرم مطهر امامزاده صالح (ع) به مشکلات ۸۴ نفر از مراجعان رسیدگی کرد.
با حضور اصغر جهانگیر معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، دادستان شمیرانات، شهردار منطقه یک و تعدادی از مسؤلان قضایی و انتظامی در صحن مطهر امامزاده صالح (ع) به مشکلات ۸۴ نفر از شهروندان رسیدگی شد.
اصغر جهانگیر در حاشیه این ملاقات مردمی اظهار نمود: برنامه ملاقات مردمی در جهت دستور ریاست قوه قضاییه در خصوص انجام و توسعه ملاقات های مردمی برای رسیدگی به مشکلات حقوقی و قضایی مردم و با عنایت به این که سال قبل در سالگرد شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی حرکت بسیار خوبی برای حل مشکلات مردم در دستگاه قضایی صورت گرفت. سال جاری هم توسط ریاست قوه قضاییه به همه مسؤلان قوه قضاییه در استان ها و در ستاد دستور ویژه داده شد که مشکلات مردم را در این ایام به صورت ویژه دنبال کنند.
وی اضافه کرد: تلاش ما بر اینست که این ارتباطات جنبه تشریفاتی نداشته باشد و نتیجه بخش و اثربخش باشد و مباحثی که مردم مطرح می کنند تا حصول نتیجه پیگیری و نتیجه این اقدامات فورا به مردم منعکس شود.
وی افزود: اهم مباحثی که مردم در این ملاقات ها مطرح نمودند به دو بخش تقسیم می شد که بخش اول به موضوعات حقوقی و اسناد عادی مربوط می شد چون که استفاده از اسناد عادی زمینه وقوع خیلی از کلاهبرداری ها و جرایم را فراهم می آورد.
جهانگیر افزود: امروز هم برخی از مراجعات در ارتباط با مسائل و مشکلات مردم در حوزه همین اسناد عادی بود و بعضی از مراجعان کسانی بودند که با اسناد عادی نسبت به خرید یا فروش ملک اقدام نموده و بعداً در ارتباط با همان ملک ادعای جعل سند مطرح شده و مشکلاتی را برای این شهروندان بوجود آورده بود.
وی با تکیه بر استفاده از اسناد رسمی در انجام معاملات، بیان نمود: به شهروندان سفارش می شود که برای انجام معاملات خرید و فروش حتما از اسناد رسمی استفاده نمایند چون که انجام معاملات با استفاده از اسناد عادی زمینه بروز این گونه مشکلات را فراهم می آورد و همه باید کمک نماییم تا اعتبار اسناد رسمی افزایش پیدا کند و به اسناد عادی بی جهت اعتبار بخشی نکنیم.

معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه ضمن اشاره به این که مشکلات گروهی دیگر از شهروندان به پرونده های کثیرالشاکی مربوط می شد، اظهار داشت: در این پرونده ها هم گاهی مردم در پروژه های اقتصادی سرمایه گزاری نموده و متأسفانه در بعضی موارد فروشنده به تعهدات خود عمل نکرده و مردم به حقوق قانونی خود نرسیدند.
وی اضافه کرد: سفارش ما اینست که مردم در حوزه هایی که می خواهند سرمایه گذاری کنند حتما تحقیقات لازم را پیش از سرمایه گذاری انجام دهند و فریب تبلیغات رسانه ای شرکت ها و مؤسسات مختلف را نخورند چون که این تبلیغات در خیلی از موارد یک مانور متقلبانه برای جذب سرمایه گذار است و منجر به کلاهبرداری از شهروندان می شود.
جهانگیر تصریح کرد: همینطور نیاز است مردم پیش از سرمایه گذاری در هر طرح و یا شرکتی با یک حقوقدان و کارشناس آشنا به مسائل حقوقی مشورت کنند تا در دام کلاهبرداران گرفتار نشود و سرمایه یک عمر خویش را به باد ندهند.
وی اظهار نمود: البته این بدان معنا نیست که دستگاه قضایی و مجموعه های نظارتی به وظیفه خود عمل نکنند، در صورتیکه هر مال باخته ای شکایتی را از شخص حقیقی و حقوقی مطرح کند دستگاه قضا موظف است برای استیفای حقوق این مالباختگان تلاش کند اما این مورد نیازمند طی مراحل و تشریفات قانونی خاص است ازاین رو امکان دارد این فرآیند زمانبر و طولانی باشد.

1402/10/18
11:27:11
0.0 / 5
191
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده