در گزیده اخبار سیاسی ۲۴ مرداد بخوانید؛

تهدید به خاطر نپیوستن به دولت الكترونیك، بدترین اشتباه تاریخ آمریكا، ثبات اقتصادی تا دو ماه آینده

تهدید به خاطر نپیوستن به دولت الكترونیك، بدترین اشتباه تاریخ آمریكا، ثبات اقتصادی تا دو ماه آینده آی وكیل: تهدید دستگاه های خدمات دهنده به مردم توسط رییس كمیته مخابرات مجلس، جعلی بودن اسناد ترخیص خودروهای لوكس از وزارت اقتصاد، ورود كمیسیون اقتصادی مجلس به روش اجرای سیاست های جدید ارزی، تكذیبن اعمال محدودیت در صدور ویزا برای سفر به ایران، واكنش «منتظری» به نامه برخی وزرا برای رفع فیلتر برخی شبكه ها، محكومیت یك سال حبس تعزیری برای كرباسچی، توضیحاتی درباره پرونده ستوده به روایت همسرش و... همچون گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز چهار شنبه، بیست و چهارم مرداد ماه ۱۳۹۷ است.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، معاون اول رئیس جمهور با تاكید بر لزوم تولید ساز و كارهای لازم برای ارتباط وثیق و نظام مند میان دولت با نخبگان و مردم اظهار داشت: رسالت امروز همه مسئولان اجرایی، دانشگاهیان و نخبگان و مردم همراهی و همكاری برای عبور موفق كشور از شرایط خطیر كنونی است. اسحاق جهانگیری اضافه كرد: دولت از وجود ضعف ساختاری در ارتباط با نخبگان و مردم آگاهی دارد.


زهرا سعیدی سخنگوی كمیسیون اقتصادی مجلس با تاكید بر لزوم نظارت بر فعالیت صرافی ها بعد از اعلام سیاست های جدید ارزی از بررسی این مورد در كمیسیون اقتصادی اطلاع داد و پیشنهاد كرد كمیته ای در بانك مركزی برای بررسی مشكلات مربوط به اجرای سیاست های ارزی تشكیل گردد.
همینطور رئیس فراكسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی، با اشاره به اینكه «شفاف سازی یك اصل است كه باید در همه زمینه ها اجرایی شود» اظهار داشت: مسلما یك مسئول در دوران مسئولیتش ۱۵۰۰ میلیارد تومان درآمد نخواهد داشت. امیر خجسته با اشاره به كمپین مردمی كه در چند روز اخیر اتفاق افتاده و بعضی از مسئولین شغل های فرزندان خویش را اعلام نموده اند، بیان كرد: لیست دارایی ام را در اختیار رسانه ها قرار می دهم.
رییس كمیته مخابرات مجلس هم دستگاه های دولتی و غیردولتی خدمات دهنده به جامعه كه حاضر به پیوستن به دولت الكترونیك نیستند را به انتشار عمومی اسامی شان تهدید كرد و اظهار داشت: یكی از طریق های جلوگیری از مفاسد اداری و مالی و تسریع در انجام امور مردم و حذف امضاهای طلایی این است كه دستگاه های دولتی و غیردولتی هر چه سریعتر به دولت الكترونیك و مركز ملی تبادل اطلاعات بپیوندند.


علی لاریجانی كه به استان قم سفر كرده است، در سومین جلسه كارگروه اشتغال اظهار داشت: بخش صنعت نیاز به مراقبت ویژه دارد و باید تسهیلات موردنیاز آن را تامین نماییم. رییس مجلس همینطور در جلسه كارگروه تنظیم بازار استان قم با اشاره به اینكه با عنایت به نوسان قیمت ها، كنترل قیمت و نظارت بر فعالیت عرضه كالا باید به صورت دقیق صورت گیرد، اضافه كرد: روند نظارت و برخورد قانونی باید به گونه ای باشد كه از احتكار جلوگیری شود.
در نشست هم اندیشی جهت مرتفع نمودن مشكلات، معضلات و عارضه های صنعت و معدن استان كرمان هم محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به اینكه حدود ۶ هزار خودرو در زمان بسته شدن سامانه ثبت سفارشات وارد كشور شد، اظهار داشت: برپایه بررسی ها مشخص شد كه همه اسنادی كه برای ترخیص خودروهای لوكس از وزارت اقتصاد صادر شده بود، جعلی بودند و عدم لینك سامانه های بین وزارت خانه ها یكی از دلایلی بود كه كسی متوجه این مورد نشد. رییس كمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان كرد: پیش بینی می نماییم كه اگر بازار ارزی درست مدیریت شود در دو ماه آینده اقتصاد كشور به ثبات برسد.


سركنسول ایران در اربیل، شایعه اعمال محدودیت در صدور ویزا برای سفر به ایران را تكذیب نمود.
در همین ارتباط سخنگوی وزارت خارجه عراق خبر منسوب به سفیر این كشور در جمهوری اسلامی ایران در خصوص اخطار وی به شهروندان عراقی نسبت به سفر به ایران را رد كرد.
همینطور سفیر عراق در جمهوری اسلامی ایران اعلام نمود كه به زودی با مسئولان ایرانی در ارتباط با " آب " و میزان انتشار آب و مشكلات این مساله بحث و گفت وگو خواهد شد.
وزیر كشور عراق هم از توافق ایرانی -عراقی - تركیه ای در ارتباط با امنیت مرزها و مقابله با قاچاق اطلاع داد.


نماینده دائم ایران در دفتر سازمان ملل در ژنو شروع به كار كرد.اسماعیل بقایی هامانه كه اخیرا به محل ماموریت خود عزیمت كرده است، روز سه شنبه ضمن دیدار با مایكل مولر مدیركل دفتر سازمان ملل متحد در ژنو، استوارنامه خویش را تقدیم كرد.


وندی شرمن سرپرست تیم مذاكره كننده آمریكا در مذاكرات هسته ای با ایران در یادداشتی اذعان كرد كه تصور می كرده نقض توافق هسته ای از جانب ایران باعث عدم موفقیت آن خواهد شد، در حالیكه برخلاف تصور او، سازوكارهای رییس جمهور كشورش بزرگترین چالش برای موفقیت این توافق است. وی تصریح كرد: خروج ترامپ از برجام از بدترین اشتباهات سیاست خارجی در تاریخ آمریكا است.
درباره تجدید تحریم های جدید ضد ایران از جانب آمریكا هم سید حسین موسویان با اشاره به اینكه ترامپ از تكرار تجربه شكست خورده فشار و تحریم برای مذاكره دست بردارد، اظهار داشت: سیاست ترامپ مبنی بر"تحریم و فشار" برای "مذاكره وتسلیم" ایران شكست خواهد خورد.


دادستان كل كشور در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه چرا رییس سابق بانك مركزی احضار نشده است، اظهار داشت كه از كجا می دانید احضار نشده است. كار تحقیقات و كار بررسی ها زمان بر است و متناسب با پیشرفت كار هر مقام ومسولی كه نیاز باشد احضار می گردد و در پرونده های اقتصادی از رییس كل و مدیر و معاون وزیر و حتی لازم باشد از وزیر تحقیقاتی انجام می گردد. محمد جعفر منتظری در پاسخ به سوالی درباره اینكه پیشتر شخص شما به لیست بانك مركزی در ارتباط با ارز دولتی انتقاد داشتید آیا نقصها رفع شده است؟ اظهار داشت: جزییاتی كه باید در فهرست باشد نیامده كه ما مجددا خواهیم خواست كه این مورد را برطر ف كنند. هنوز نقصها را رفع نكردند.
دادستان كل كشور همینطور در سومین همایش مقابله با جرایم مالی در فضای مجازی در واكنش به نامه برخی وزرا برای رفع فیلتر برخی شبكه ها گفت: ۶ وزیر از من خواستند تا برای رفع فیلتر برخی شبكه ها جلسه بگذاریم، ولی من نرفتم و قبول نكردم چونكه شریك در جرم خواهم شد.
در همین مراسم معاون دادستان كل كشور در امور فضای مجازی هم اظهار داشت: قمار و شرط بندی در فضای مجازی رشد داشته و حدود ۱۲۰۰ مورد را دادستان كل كشور شناسایی كرد و به مراجع قضایی اعلام نمود.


غلامحسین كرباسچی كه به جرم تبلیغ ضد نظام در دادگاه انقلاب اسلامی اصفهان محاكمه شده بود پس از محكومیت، به یك سال حبس تعزیری محكوم شد. وی سال قبل در حاشیه مراسمی در اصفهان اظهاراتی توهین آمیز نسبت به شهدای مدافعان حرم داشت كه با اعتراضات وسیع مردمی در سراسر كشور مواجه گردید و دستگاه قضا به این مورد ورود كرد.
همینطور رضا خندان همسر و وكیل نسرین ستوده درباره مطالب انتشار یافته در ارتباط با پرونده وی اظهار نمود: حكم صادره در مورد پرونده قبلی همسرم است كه مربوط به سال ۹۵ است و غیابی صادر گردیده است. وی ادامه داد: پرونده جدید همسرم در دادسراست و اگر هم به دادگاه ارجاع شده باشد ما از آن خبر نداریم.
رییس كل دادگستری سیستان و بلوچستان هم از صدور كیفرخواست پرونده تجاوز در ایرانشهر در آینده نزدیك اطلاع داد و اظهار داشت: این پرونده مراحل نهایی خویش را در دادسرا طی می كند.


آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان با تاكید بر اینكه قضات دادگاه مجرمان اقتصادی نباید تهدید و تطمیع پذیر باشند اظهار داشت: دادگاه مجرمان اقتصادی باید علنی، قاطع و سریع النتیجه باشد.
*همچنین می توانید گفت و گوهای اعضای كابینه دوازدهم در حاشیه جلسه امروز هیات دولت با خبرنگاران را اینجا دنبال كنید.1397/05/25
20:10:35
5.0 / 5
4354
تگهای خبر: پرونده , خدمات , دادستان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکالت ماهر

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکلا

دادگاه

وکالت ماهر
وکیل