كوهپایه زاده:

دستگاههای مسئول ضد خواننده كلیپ مبتذل طرح دعوا كنند

دستگاههای مسئول ضد خواننده كلیپ مبتذل طرح دعوا كنند یک کارشناس مسائل حقوقی با اشاره به اینکه انتشار کلیپ مبتذل از جانب یک خواننده واکنش های فراوانی داشته است، اظهار داشت: وزارت امور خارجه، دستگاه دیپلماسی، بخش بین الملل قوه قضاییه و معاونت حقوقی ریاست جمهوری باید  از تمام ظرفیت ها و پتانسیل های حقوقی بین المللی استفاده کنند  و طرح دعوا ضد نامبرده در مرجع قانونی را در کشور محل سکونتش و یا در دادگاه های اروپایی به جریان اندازند.رسول کوهپایه زاده در گفتگو با ایسنا در اینباره اظهار نمود: همانطور که مستحضر هستید انتشار کلیپ مبتذل و مستهجن از فرد معلوم الحالی با شهرت س. ح در فضای مجازی واکنش های فراوانی را به دنبال داشته و دغدغه همه هنرمندان و کارشناسان امر و فعالان فضای مجازی و برخی از مسئولین بوده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه با بررسی آثار مذکور بخصوص آثار اخیر این خواننده، این حقیقت به دست می آید که جامعه هدف این خواننده قشر نوجوان و جوان بوده است و مضامین و مفاهیم شعرها و آهنگ های عرضه شده از نامبرده نشان دهنده انتخاب کاملاً حساب شده در مورد طیف جامعه مخاطب است و ابتذال و بی بند و باری و نقض اصول اولیه موازین اخلاقی به حدی است که به هیچ عنوان اقدامات مذکور قابل توجیه نیست و همه اشخاص از طیف های متعدد فکری و عقیدتی و گرایش های مختلف مذهبی، سیاسی و اجتماعی این کار را محکوم کردند.

کوهپایه زاده خاطرنشان کرد: مطابق بند الف ماده ۳۴ کنوانسیون حقوق کودک اقدامات متخلفانه نامبرده به لحاظ موازین قانونی بین المللی ممنوع و بعنوان یک تخلف آشکار شناخته شده است.

این وکیل دادگستری خاطرنشان کرد: مطلعین و خانواده های ایرانی و حقوقدانان و وکلای ایرانی محل سکونت نامبرده می توانند به دادگاه مربوطه شکایت کنند در خصوص اینکه او کنوانسیون حقوق کودک را نقض کرده و اقداماتش مستوجب پیگیری قانونی و مجازات است.

وی افزود: ارتکاب این اقدامات حتی در جوامع غربی هم که بعضاً از بعضی از آزادی ها برخوردار می باشند، محکوم است. در کشورهای اروپایی و آمریکا اگر شخصی افراد زیر ۲۱ سال را تشویق به خوردن نوشیدنی های الکلی کند به شدت با او برخورد قانونی خواهد شد. حال اینکه همین خواننده پارسال در ویدیویی که نخستین مخاطبش را به صورت مشخص کودکان و نوجوانان قرار داده بود، مضامین مبتذلی در مورد تشویق به خوردن نوشیدنی های الکلی را به زبان آورده بود.

وی تصریح کرد: وزارت امور خارجه، دستگاه دیپلماسی، بخش بین الملل قوه قضاییه و معاونت حقوقی ریاست جمهوری باید این مورد را به شکل جدی در دستور کار قرار دهد و از ظرفیت ها و پتانسیل های حقوقی بین المللی استفاده نماید و طرح دعوا ضد نامبرده در مرجع قانونی را در کشور محل سکونتش و یا در دادگاههای اروپایی به جریان اندازند. طبق بند ۶ ماده ۱۰ قانون پشتیبانی از حقوق اطفال و نوجوانان مصوب ۱۳۹۹ هم این کار جرم انگاری شده و دارای وصف کیفری هست و دادستان کل کشور، پلیس فتا، وزارت ارتباطات و اینترپل می توانند از ظرفیت های قانونی استفاده کنند و پرونده کیفری این خواننده را به جریان بیندازند و مبحث را تحت موازین قانونی داخلی و بین المللی پیش ببرند.

این وکیل دادگستری اظهار داشت: در مورد کلیپ های این خواننده که در فضای مجازی در حال پخش و انتشار و گسترش است، با اطلاع رسانی و برقراری ارتباط با صاحبان این برنامه ها همچون اینستاگرام و تلگرام و سایر اپلیکیشن ها میتوان غیرقانونی و غیر اخلاقی بودن این کلیپ ها را متذکر شد و پیگیری کرد تا از پخش و انتشار آن جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: به غیر از پیگیری های حقوقی و قانونی در ابعاد داخلی و بین المللی به نظر می آید مبحث دارای ابعاد امنیتی هم هست. یعنی مراجع عالی امنیتی ذیصلاح هم باید مبحث را در دستور کار قرار بدهند؛ به این مفهوم که این اقدامات باتوجه به اینکه جامعه هدف و مخاطبش هم نوجوانان هستند، نمی تواند تصادفی باشد و به نظرم برنامه ای سازماندهی شده و اراده ای پشت پرده در جریان است که می تواند صدمه روحی وذهنی و ضربات فرهنگی به جامعه هدف یعنی نوجوانان وارد کند.
1399/12/16
14:15:20
0.0 / 5
198
تگهای خبر: پرونده , تخلف , جامعه , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

استخدام وکیل

توکیل

خانواده

قانونی وکیل

وکالت ماهر

وکلا

وکیل قانونی