نماینده ولی فقیه در استان مركزی:

دلالی زمین در شهرک های صنعتی باید متوقف شود

دلالی زمین در شهرک های صنعتی باید متوقف شود به گزارش آی وکیل نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار داشت: مقرر است با راه اندازی شهرک های صنعتی در کشور سرمایه گذاری صورت گیرد نه این که بخواهیم با زمینهای بیت المال تجارت نماییم.به گزارش آی وکیل به نقل از مهر آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی عصر دوشنبه در جلسه شورای قضایی استان مرکزی ضمن اشاره به آمار نگران کننده مبتلایان به کرونا در استان مرکزی اظهار نمود: تنها راه مقابله با کرونا واکسیناسیون و رعایت فاصله گذاری اجتماعی توسط مردم است و متأسفانه هنوز درمان سویه های جدید کرونا کشف نشده است به همین خاطر می طلبد مردم در موج پنجم کرونا بیشتر پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمایند.
انتخاب شهردار پاکدست برای اراک یک نیاز ضروری است
وی افزود: استانداران، مدیران کل و حتی شهرداران در توسعه هر استان و شهری مؤثر هستند، امروز انتخاب یک شهردار خوب برای اراک یعنی بهترین خدمت را در حق شهروندان اراک کرده ایم، شهر اراک همچون سایر شهرهای کشور احتیاج به یک شهردار و شورای شهر خوب دارد که در جلسه به سمت هم قندان پرت نکنند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: بودجه سالجاری شهرداری اراک یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است ازاین رو مدیریت این منابع بسیار مهم می باشد، اگر این بودجه خوب و درست هزینه شوند و اگر در این بودجه به رفع مشکلات مناطق حاشیه ای توجه گردد، کمترین نارضایتی اجتماعی را شاهد خواهیم بود و صدمه های اجتماعی شهر کاهش خواهد یافت.
وی افزود: باید اولویت بندی در بودجه شهرداری شود به جای این که بخواهند این پول را برای ساخت پل هزینه کنند برای مناطقی هزینه کنند که از لحاظ فضای تفریحی و ورزشی و فضای سبز با مشکل جدی روبرو هستند و دستگاه قضا و دادگستری استان بعنوان حفظ حقوق عامه و معاونت نظارت در هزینه کرد بودجه شهرداری اراک ورود پیدا کند.
استان مرکزی برای توسعه احتیاج به یک استاندار پاکدست دارد
خطیب نماز جمعه اراک اظهار داشت: در کنار انتخاب شهردار، استان احتیاج به انتخاب یک استاندار خوب و پاکدست دارد وقتی برای استانی همچون استان مرکزی یک استاندار خوب انتخاب گردد در جهت آن مدیران کل سالم و پاکدست برای دستگاههای استان منصوب می شوند و آن وقت دیگر نیاز نیست دستگاه قضا و دادگستری تمام تلاش خویش را برای مقابله با فساد درون سازمانی و بیرون سازمانی بگذارد.
وی با اشاره به اینکه شهرک های صنعتی ظرفیتی حداقل سه برابر وضع موجود دارد، اظهار داشت: لازم نیست شهرک های صنعتی با این همه ظرفیت زمینهای دیگر را برای راه اندازی شهرک صنعتی بگیرند، در دیوان عدالت اداری مصوب شد شهرک های صنعتی حق ندارند بیشتر از هزینه ای که بابت زمین پرداخت می کنند از خریداران دریافت نمایند.
دلالی زمین در شهرک های صنعتی متوقف شود
دری نجف آبادی تصریح کرد: بنا نیست شهرک های صنعتی تجارت خانه باشند، شهرک های صنعتی برای سرمایه گذاری تولید ناخالص ملی سرمایه گذاری کنند، مگر زمین در مالکیت اشخاص است که بخواهیم در شهرک های صنعتی بورس بازی زمین و تجارت راه بیاندازیم، مقرر است با راه اندازی شهرک های صنعتی در کشور سرمایه گذاری صورت گیرد نه این که بخواهیم با زمینهای بیت المال تجارت نماییم.
وی افزود: بنده معتقد به پیشگیری و نظارت هستم و صیانت از پیشگیری باید یک اصل مهم برای دادگستری استان مرکزی باشد. اگر سیستم سلامت پیش رود خیلی از دغدغه ها کم می شود.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه دستگاه قضا بدون مردم، نظام و جامعه معنایی ندارد، اظهار داشت: یکی از عیب های بزرگ دولت قبل فاصله گرفتن از مردم بود و ما هر چه بعنوان دلسوز این امر را تذکر دادیم، گوش نداند. امیدوارم در دولت جدید این فاصله کمتر شود.
خطیب نماز جمعه اراک با اشاره به اینکه سلامت وکلا یک اصل مهم در دستگاه قضا است، اظهار داشت: باید دست بعضی از وکیلان فاسد را قطع کرد و نگذاشت بیشتر از این زمینه فساد را در جامعه کشور و جامعه فراهم آورند.
وی افزود: برخی وکلا، وکلای عجیبی هستند نمی گذارند کار به سامان برسد بعنوان مثال جریان پرونده آذرآب را وکیل نمی گذارد، می رود شکایت می کند و روند کار آذرآب را حداقل دو الی سه ماه به عقب می اندازد.
دری نجف آبادی در انتها بیان نمود: کارشناسان بسیار مهم هستند و کارشناس باید کارشناسی کند و نباید گذاشت کارشناس به دام فساد بیافتاد و دستگاه قضا و دادگستری با کارشناسان متخلف برخورد قاطع داشته باشد.


منبع:

1400/06/17
12:08:53
0.0 / 5
310
تگهای خبر: پرونده , تخلف , جامعه , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع

بررسی وکیلها

کانون وکلا

مدافع
کانون وکلا

محکمه

دادگستری