شروع رسیدگی به پرونده سارقان مسلح طلافروشی کرج به بهتان محاربه

شروع رسیدگی به پرونده سارقان مسلح طلافروشی کرج به بهتان محاربه آی وکیل: البرز رییس کل دادگستری استان البرز از رسیدگی به بهتان سه نفر از شش متهم پرونده سرقت مسلحانه از یک طلافروشی در کرج به بهتان محاربه آگاهی داد.حسین فاضلی هریکندی با بیان خبر شروع رسیدگی به پرونده سرقت مسلحانه از یک طلافروشی در خیابان شهید بهشتی کرج اظهار داشت: در اواخر مرداد امسال، چهار فرد که دو نفر از آنها مسلح به سلاح کلاشینکف بودند مبادرت به سرقت مسلحانه از یک طلا فروشی در یکی از معابر اصلی کرج کردند.

به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: این سارقان در حین سرقت و همین طور در بیرون از طلا فروشی برای ارعاب مالک طلافروشی و عابران مبادرت به تیراندازی هوایی کرده و بعد از سرقت، از محل متواری می شوند.

عالی ترین مقام قضایی استان البرز با اعلان اینکه سارقان بمنظور عدم ردیابی و شناسایی، قبل از سرقت و بعد از آن، مبادرت به سرقت مسلحانه چندین خودرو کرده بودند افزود: بعد از این سرقت، دستور قضایی برای شناسایی و بازداشت سریع عوامل صادر شد و با بررسی فیلم لحظه سرقت، شواهد و قرائن، اقدامات اطلاعاتی و فنی برای شناسایی و بازداشت عوامل سرقت شروع شد و در کمتر از ۲۰ روز، سردسته باند سرقت در یکی از استانهای غربی کشور بازداشت شد.

وی افزود: بعد از بازداشت همه متهمان، تحقیقات مقدماتی شروع و بازداشت شدگان با اتهاماتی از قبیل محاربه، سرقت مسلحانه، خرید و حمل اسلحه و خرید و فروش اموال مسروقه تفهیم بهتان شدند.

رئیس کل دادگستری استان البرز با اشاره به این که تحقیقات تکمیلی در مورد این پرونده در کمتر از سه ماه بعد از بازداشت انجام شده بیان کرد: نخستین جلسه رسیدگی به پرونده سه نفر از متهمان به بهتان محاربه در دادگاه انقلاب استان البرز شروع شده است؛ این پرونده شش متهم دارد که به اتهامات سه متهم دیگر در دادگاه کیفری دو شهرستان کرج رسیدگی می شود.

فاضلی هریکندی با تاکید بر اشد مجازات برای متهمان این پرونده در دستگاه قضایی، اشاره کرد: سرعت در شناسایی و بازداشت عوامل این سرقت در سایر استانهای کشور در کمتر از ۲۰ روز با وجود این که سارقان از روش های پیچیده برای سرقت و فرار بهره برده بودند بیان کننده ظرفیت های بالای قضایی، امنیتی و اطلاعاتی استان البرز است.

منبع:

1400/08/25
10:02:54
0.0 / 5
87
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

استخدام وکیل

توکیل

خانواده

قانونی وکیل

وکالت ماهر

وکلا

وکیل قانونی