رئیس سازمان تعزیرات حكومتی كشور:

حامیان تولیدکنندگان واقعی و منصف هستیم

حامیان تولیدکنندگان واقعی و منصف هستیم به گزارش آی وکیل قزوین رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور اظهار داشت: حامیان تولیدکنندگان واقعی و منصف هستیم و پشتیبانی از تولید همواره شعار اساسی ماست که در این خصوص ایفای وظیفه می نماییم.


احمد اصانلو در ستاد تنظیم بازار که امروز ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار نمود: متأسفانه در حوزه ستاد تنظیم بازار که شاهد علنی شدن نقش اصلی که توجه به کارهای اساسی و کلان نگرانه است، نبوده ایم و در این مورد پارادوکسی از حیث دولت و بخش خصوصی وجود داشته است.
وی اضافه کرد: حقیقت امر این است که تابحال مردم احساس و ادراکی از نظارت بر تنظیم بازار نداشته اند چونکه این نگاه نگاهی وجود داشته که بازار باید ذاتاً خودش کنترل کننده خود باشد؛ البته این نگاه، نگاه معقولی است اما در شرایط اقتصادی کنونی ما جوابگو نیست.
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور بیان نمود: اگر اقتصاد بی سر و سامان نباشد اصلاً احتیاج به وجود تعزیرات نیست مگر در موارد خاص نظارتی صورت گیرد.
وی افزود: در دولت قبلی اقدام بنیادی در حوزه بازار انجام نشده است و دولت فعلی برای از بین بردن زمینه های فساد کار سختی را در دست دارد که درحال اصلاح موارد متناقض است.
این مسئول اظهار داشت: متأسفانه دستگاه ها به علت فهم غلط از قوانین در مورد نظارت بر بازار آن طور که باید در این حوزه ورود نکرده اند و باید چنین مواردی با هدف پیشبرد اهداف دولت در حوزه تنظیم بازار تغییر یابد.
وی اظهار داشت: مبحث تنظیم گری بازار شامل چهار حوزه نظارت، بازرسی، کشف و رسیدگی به تخلف تعریف می شود و به لحاظ دیدگاه و برداشت هایی که از قبل وجود دارد نهادها و دستگاه هایی که وظیفه نظارتی داشته اند متأسفانه به درستی عمل نکرده اند و امروزه باید جدی تر پای کار باشند.
اصانلو تاکید کرد: سازمان تعزیرات حکومتی در دوره های قبلی منفعل عمل کرده است که حاصل آن عدم برخورداری ۲۱۰ شهر از تشکیلات تعزیراتی ست.
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور اظهار داشت: در حوزه لبنیات هم تصور و رویکرد غلطی وجود داشت که فقط باید بر چهار قلم کالا قیمت گذاری شود که نتیجه این شد واحدهای تولیدی به تولید هر کالایی جز آن چهار کالا بپردازند و خودسرانه افزایش قیمت دهند و مردم هر روزه شاهد قیمت بیشتر نسبت به روز گذشته باشند.
وی افزود: تمامی کالاهای تولیدی مشمول نظارت هستند و همینطور تمام کالاها و خدمات مشمول نظارت از حیث قیمت گذاری می شوند.
اصانلو اظهار داشت: برای پیشگیری از تخلفات قیمت گذاری و افزایش نامتعارف نرخ کالا در ستاد تنظیم بازار مصوب شده است که تولیدکنندگان با رعایت ضوابط تعیین شده قیمت گذاری را انجام دهند اما اگر مرتکب تخلف شوند با آنها برخورد خواهد شد.
وی اضافه کرد: نظارت بر ضوابط قیمت گذاری مشکل دارد و باید بر تمامی اقلام برای اجرای صحیح ضوابط قیمت گذاری نظارت صورت گیرد.
این مسئول اظهار داشت: سامانه ۱۳۵ تعزیرات با هدف تسهیل در ثبت شکایات مردمی در حوزه صنفی طراحی شده است و الان این سامانه به مرجع ثبت شکایت الکترونیکی تبدیل گشته تا شکایات به شعب رسیدگی ارجاع و بعد از صدور رای به شاکی ابلاغ شود.
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور تاکید کرد: با تلاشهای استاندار قزوین این استان در حوزه تنظیم بازار دارای عملکرد قابل قبولی است.
وی افزود: در گذشته یکی دیگر از مشکلات تعزیرات، بازدارنده نبودن مجازات ها بود که این مورد با حمایت رئیس جمهور و مصوبه سران قوا با افزایش اختیارات ضمن کاهش زمان در رسیدگی رفع شد.
اصانلو در انتها اظهار داشت: حامیان تولیدکنندگان واقعی و منصف هستیم و پشتیبانی از تولید همواره شعار اساسی ما است که در این خصوص ایفای وظیفه می نماییم.
منبع:

1401/05/14
22:00:25
0.0 / 5
208
تگهای خبر: تخلف , خدمات , سازمان , شكایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

استخدام وکیل

توکیل

خانواده

قانونی وکیل

وکالت ماهر

وکلا

وکیل قانونی