القاصی مطرح كرد؛

اجرائی شدن یکپارچه سازی سامانه های الکترونیکی در کوتاه ترین زمان

اجرائی شدن یکپارچه سازی سامانه های الکترونیکی در کوتاه ترین زمان به گزارش آی وکیل به گزارش آی وکیل، رییس کل دادگستری استان تهران اظهار داشت: یکپارچه سازی سامانه های الکترونیک از موارد ضروری و تکلیف قانونی دستگاه های ذی ربط است که باید در کمترین زمان ممکن اجرائی شود.به گزارش آی وکیل به نقل از مهر، علی القاصی رییس کل دادگستری استان تهران، بمنظور بررسی روند نگهداری و ترخیص کالاها از انبارهای عمومی و خدمات گمرکی فرودگاه امام خمینی (ره) بازدید نمود.
رئیس کل دادگستری استان تهران در ابتدای حضور در انبارهای عمومی و خدمات گمرکی فرودگاه امام خمینی (ره) از محل نگهداری مواد اولیه دارویی بازدید کرد و زمان ترخیص کالاها از گمرک از بدو ورود را مورد بررسی قرار داد و در عین حال بر ضرورت کوتاه سازی فرایندها و تشریفات بمنظور تسریع در روند تعیین تکلیف کالاها و اقلام موجود در انبارها تاکید نمود.
القاصی ضمن ارزیابی میدانی میزان کالاهای متروکه و بررسی مدت ماندگاری این اقلام در انبارهای عمومی و خدمات گمرکی فرودگاه امام خمینی (ره)، ضرورت جداسازی این کالاها با سایر اقلام را تصریح کرد.
رئیس کل دادگستری استان تهران در جریان این بازدید با کالاهایی مواجه گردید که نماینده گمرک مدعی بود که این کالاها به سازمان اموال تملیکی اعلام شده در صورتیکه نماینده سازمان اموال تملیکی مدعی بود که گمرک کالاهای یاد شده را به این سازمان اعلام نکرده است.
وی در همین زمینه ضرورت یکپارچه سازی سامانه های الکترونیکی را مورد تاکید قرار داد و در عین حال نقش فرایندهای تشریفاتی و زمان بر اداری میان دستگاهها و در بروز اطاله بمنظور تعیین تکلیف کالاهای موجود در انبارهای گمرک را یاد شده قرار داد.

القاصی هدف از انجام بازدیدهای میدانی از انبارهای گمرکات و اموال تملیکی را «راستی آزمایی ادعاهای مطروحه از طرف دستگاه های دخیل» عنوان نمود و اظهار داشت: با بررسی اسناد گمرکات محرز و مشخص خواهد شد که علت ماندگاری کالاها در انبارها به کدام یک از دستگاهها بازمی گردد.
رئیس کل دادگستری استان تهران اظهار داشت: رویکرد دستگاه قضائی در جریان بازدید از انبارهای گمرکات و اموال تملیکی «احصاء کوتاهی ها و ترک فعل های احتمالی دستگاه ها» و «تسریع در تعیین تکلیف کالاها» خصوصاً کالاهای حساس و لطمه پذیر است.
وی با تاکید بر این گزاره که یکپارچه سازی سامانه های الکترونیکی یک تکلیف قانونی شمرده می شود، اظهار داشت: اتصال سامانه های الکترونیکی مرتبط به یکدیگر سبب خواهد شد تا ورود و خروج کالاها در یک پروسه کاملاً شفاف کنترل شود.
القاصی با اشاره به تعقیب مدیران مستنکف با عنوان ترک فعل درباب پیگیری سامانه های موضوع قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: درباب دلیل عدم همکاری کامل و هماهنگی لازم برای یکپارچه سازی سامانه ها، موضوع تحت بررسی قضائی قرار دارد.
رئیس کل دادگستری استان تهران با اعلان اینکه پرونده استنکاف از پیگیری سامانه های موضوع قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با گزارش سازمان بازرسی کل کشور تشکیل شده و درحال رسیدگی است، اظهار داشت: درباب قسمتی از این پرونده رأی بدوی صادر شده و هم اکنون در مرحله تجدیدنظر قرار دارد و در بخش هایی نیز مفتوح و درحال رسیدگی است.
القاصی «تسریع در پروسه تکمیل یکپارچه سازی سامانه های الکترونیکی» را یکی از دغدغه ها و اولویت های اصلی دستگاه قضائی ذکر کرد و اظهار داشت: اگر دستگاهها بطور هم زمان به سامانه جامع انبارها متصل شوند، شاهد خیلی از مشکلات موجود نخواهیم بود.

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به ادعاهای طرح شده از طرف نمایندگان دستگاهها در جریان این بازدید اظهار داشت: هر یک از دستگاهها ادعا دارند اقداماتی را انجام دادند و در زمینه مسئولیت خود مدعی هستند که به درستی عمل کرده اند؛ اما در عمل با کالاهایی مواجه هستیم که چند سال است در انبارها رسوب کرده است.
وی با اعلان اینکه یکپارچه سازی سامانه های الکترونیک از موارد ضروری و تکلیف قانونی دستگاه های ذی ربط است که باید در کمترین زمان ممکن اجرائی شود، اظهار نمود: در این خصوص و در جلسه اخیر با سازمان بازرسی کل کشور قرار شد تا این سازمان، کمیسیون اصل ۹۰ و دیگر دستگاه های مسئول گزارشات خودرا عرضه کنند و در قالب قوانین و مقررات به تخلفات و ترک فعل های احتمالی رسیدگی شود.


منبع:

1401/05/21
15:07:34
0.0 / 5
410
تگهای خبر: اموال , پرونده , تخلف , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

کانون وکلای ایران

وکیل دادگستری

وکیل ماهر

استخدام وکالت
تنظیم وکالت

مدافع

آگهی رایگان وکالت