صدور کیفرخواست برای دادیار پرونده ضرب و شتم یک خبرنگار

صدور کیفرخواست برای دادیار پرونده ضرب و شتم یک خبرنگار آی وکیل: قوه قضاییه از صدور کیفرخواست برای ˮبازپرسˮ پرونده ضرب وشتم یک خبرنگار و ارسال پرونده او به دادگاه عالی انتظامی قضات آگاهی داد.به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام نمود:

سال گذشته خبری در رسانه ها منتشر گردید در خصوص اینکه خبرنگاری که برای تهیه گزارش از پروسه واکسیناسیون کرونا به مجموعه ورزشی ساعی مراجعه نموده بود با ضرب و شتم حراست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مواجه و گرفتار شکستگی شدید در ناحیه دست شد.

پس از این اتفاق، خبرنگار مقابل فرد خاطی طرح شکایت می کند. مدتی بعد، خبرنگار یاد شده در فضای مجازی اعلام نمود قرار نهایی دادسرا در خصوص قرار منع تعقیب صادر و ابلاغ گردیده است. اما این اختتام ماجرا نبود و موضوع با دستور حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای بوسیله دستگاه قضایی مورد بررسی قرار گرفت. بعد از صدور قرار منع تعقیب از طرف بازپرس، شاکی انتظامی به این رای اعتراض می کند و پرونده به دادسرای انتظامی قضات ارجاع می شود.

در پی بررسی پرونده در دادسرای انتظامی قضات، نهایتاً مشخص شد که دادیار در رسیدگی به این پرونده تخلف کرده است و برای وی پرونده ای جداگانه تشکیل می شود.

در همین زمینه پیگیری های مرکز رسانه قوه قضائیه نشان میدهد پرونده شکایت خبرنگار از حراست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در شعبه اول دادسرای ناحیه یک تهران تشکیل و در ابتدا برای ان قرار منع تعقیب صادر گردیده است و در رسیدگی به این پرونده تخلفاتی از طرف دادیار پرونده، پس از شکایت شاکی انتظامی، حسب دستور دادستان قضات پرونده محلی (پرونده محاکماتی) از دادسرای ناحیه یک بازپرسی مطالبه می شود.

بنابر این گزارش؛ با بررسی پرونده محلی مشخص شد دادیار در رسیدگی به شکایت شاکی انتظامی مرتکب کوتاهی در انجام وظیفه، تخلف در قوانین موضوعه شده است. طبق آئین دادرسی کیفری رسیدگی به پرونده باید با دقت و سرعت صورت گیرد و شهود پرونده بموقع احضار شوند که این امور از طرف دادیار پرونده انجام نشده است.

به دلیل تخلفات انجام شده از طرف بازپرس، پرونده وی از سیر مراحل قانونی با صدور کیفرخواست به دادگاه عالی انتظامی قضات ارسال شده و دادگاه بعد از گرفتن دفاعیات از بازپرس، حکم صادر خواهدنمود.

براساس این گزارش، پیگیری های مرکز رسانه قوه قضائیه از آخرین وضعیت پرونده ضرب و شتم خبرنگار از طرف حراست دانشگاه علوم پزشکی، حاکی از آنست که در تاریخ نهم مرداد ماه قرار منع تعقیب متهم از طرف شعبه ۱۰۵۲ کارکنان دولت نقض و پرونده برای بررسی دوباره به دادسرا ارجاع شده است.

منبع:

1401/06/19
22:25:19
0.0 / 5
357
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع
وکالت ماهر

دادگاه

دفاع

توکیل

دادگاه

بررسی وکیلها