دادستان كل كشور:

وکیل خانواده امینی حرف های بدون مدرک مطرح می کند

وکیل خانواده امینی حرف های بدون مدرک مطرح می کند به گزارش آی وکیل، دادستان کشور با اعلان اینکه وکیل خانواده امینی حرف های بدون مدرک مطرح می کند، اظهار داشت: باید مسائل حقوقی را از جریان های آلوده به افکار سیاسی جدا نماییم و همه در مقابل قانون تسلیم باشیم.به گزارش آی وکیل به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین محمدجعفر منتظری با حضور در همایش بررسی نقش نخبگان در جهاد تبیین که به همت مرکز بسیج قوه مقننه انجام شد با اشاره به آیات قرآن درباب جهاد تبیین اظهار داشت: اسلام برای جامعه ای که گرفتار جهل، معصیت و گناه است و گرفتار تاریکی های بسیار گسترده و عمیق شده است، راه مبارزه ای در نظر گرفته است و آن جهاد اکبر یا همان جهاد تبیین است.
وی افزود: در جهاد تبیین باید چند اصل را رعایت نماییم، اولاً خودمان را بسازیم، اعتقادات، بینش و نگرش خودرا اصلاح نماییم و منطبق بر آیات شریفه حرکت نماییم. به صرف ادعای انقلابی بودن نمی توان انقلابی بود، باید به مبانی انقلابی بودن اعتقاد داشت و از حوادث هراسی نداشته باشیم.
دادستان کل کشور با اعلان اینکه نباید در خودمان کوچک ترین تردید و نگرانی داشته باشیم، بیان کرد: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی شاهد اتفاقات بدتر منافقین در خیابان های تهران بودیم، حوادث اخیر قابل مقایسه با آن اتفاقات نیست و می توان گفت شاخه های همان جریان امروز حوادثی را رقم می زند. انقلاب اسلامی این اتفاقات را پشت سر گذاشته است، اما باید دقت کنیم که نباید توطئه دشمن را کوچک بدانیم، بلکه باید متناسب با بزرگی آن، برنامه و تبلیغات داشته باشیم.
منتظری اشاره کرد: دشمن امروز از ابزار فرهنگی استفاده می نماید و به ارزش های اعتقادی ما حمله می برد، این را مسیری قرار داده تا به دل جامعه نفوذ کند، هدف دشمن این است که ایرانی مقتدر نداشته باشیم و اسلام در این کشور حاکم نباشد، آنها می خواهند ایران تسلیم غرب باشد و مانند زمان پهلوی ایرانِ گاوِ شیرده داشته باشند.
وی با تأکید بر این که برای شبیخون فرهنگی باید برنامه متناسب داشته باشیم، با انتقاد از مسئولان اظهار داشت: کاش آن زمان که مقام معظم رهبری بحث مقابله با تهاجم فرهنگی در فضای مجازی و ایجاد شبکه ملی اطلاعات را مورد تاکید قرار داده بودند، اقدام می کردیم. امروز فردی که در گذشته مسئولیت ایجاد این شبکه را برعهده داشته است، در توئیتی فیلتر کردن اینترنت را زیر سوال برد، ای کاش جلسه و مناظره ای بود تا من با شواهد مبین ثابت می کردم که وی در این جنایت دست دارد.
دادستان کل کشور با اشاره به این که کسب وکار مردم در اینستاگرام با مشکل روبرو شده است، گفت: باید آن زمان که هنوز کسب وکار مردم در فضای مجازی نبود، دوراندیشی می کردیم تا بجای استفاده از برنامه خارجی و با کمک فکر و اندیشه جوانان، شبکه داخلی ایجاد می کردیم، این کوتاهی ها، تقصیرها و تعمد در توجه نکردن به تاکید مقام معظم رهبری، امروز ما را به اینجا رسانده که در واتساپ و اینستاگرام شاهد برگزاری کلاس هایی برای جرم و جنایت، بی عفتی و هرزگی باشیم.
منتظری با تکیه بر این که افرادی که بستر ظلم و جنایت را فراهم نموده اند، باید پاسخگو باشند، اظهار داشت: در این حوادث، قرآن، مسجد، حسینیه و پرچم ایران را آتش زدند، اینها نمادهای مقدس اسلامی هستند و ما باید در تحلیل مان به دیگران بگوییم این رفتارها از چه جریان هایی نشأت می گیرد.
وی اظهار داشت: این که در جریان های این روزها، جوانان ۱۶ ساله حضور دارند، به سبب فضای مجازی است، آنها گرفتار شده اند و نمی دانند در واقعیت ها و پشت پرده ها چه چیزهایی نهفته است. به دادستان ها ابلاغ کرده ام اگر دستگیر شده ها جوانان کم سن و سال هستند، برای آنها برنامه ای تبیین کنند، آنها فرزندان و دلبندان ما هستند، نباید به شکلی با آنها رفتار شود که از ما فاصله بگیرند. وقتی با برخی از آنها صحبت کردم، خودرا بیگناه می دانستند و نمی دانستند پشت پرده چه کسانی قرار دارند. این در حالیست که دشمن علنی به مبارزه با اسلام، ایران و ملت قوی آمده است.
منتظری با تأکید بر این که باید بسیجی وار به تبیین مسائل وارد شد و پرده های ظلمانی را کنار زد، گفت: باید با بیان نرم با نوجوانان و جوانانی که به دام دشمنان افتاده اند، برخورد نماییم، جمعیتی که در طول چند روز گذشته در کشور اقدامی داشتند در مقابل جمعیت متدینین قابل مقایسه نیستند، اما باید این اندک را نیز نجات دهیم. امروز دشمن، دانشگاه، دبیرستان و مدارس را هدف قرار داده است، مسئولان باید بر طبق وظایف خود عمل کرده و تکلیف عمومی برای همه جهاد تبیین است.
وی با تکیه بر فعالیت بیشتر حقوقدانان بسیجی اظهار داشت: باید انسجام بیشتری داشته باشید و مسائل را از نظر حقوقی بشکافید، بطور مثال وکیل خانواده امینی حرف های بدون مدرک مطرح می کند و قبل از آنکه نظر پزشکی قانونی اعلام گردد، می گوید نظر آنها را قبول ندارد، این چه حقوقدانی است که قبل از اعلام نظر مرجع قانونی، آنرا قبول ندارد و خواهان تشکیل کمیته حقیقت یاب شده است. به عبارتی از فردا هر کسی گرفتار حادثه ای شود، خواهان تشکیل چنین کمیته ای می شود.
دادستان کل کشور اشاره کرد: از نظر شخصیت حقیقی و حقوقی از این حادثه متأثر شده ام، انسان از مرگ جوان خوشحال نمی گردد، اما این که عده ای از این حادثه بهانه درست می کنند تا به اهداف شوم خود برسند، پذیرفته نیست. باید مسائل حقوقی را از جریان های آلوده به افکار سیاسی جدا نماییم و همه در مقابل قانون تسلیم باشیم. انتظار می رود حقوقدانان، جامعه را به سمت منطق و عقلانیت ببرند.


منبع:

1401/07/14
12:20:35
0.0 / 5
177
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع

بررسی وکیلها

کانون وکلا

مدافع
کانون وکلا

محکمه

دادگستری