رئیس دیوان عالی كشور:

به ظاهر برای زنان آزادی طلب می کنند

به ظاهر برای زنان آزادی طلب می کنند به گزارش آی وکیل، رئیس دیوان عالی کشور اظهار داشت: در دوره ای هستیم که به ظاهر برای زنان آزادی طلب می کنند.


به گزارش آی وکیل به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد مرتضوی مقدم در مراسمی که به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و گرامیداشت روز زن در دیوان عالی کشور برگزار شد، اظهار نمود: میلاد بابرکت حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها که قرین با میلاد امام خمینی (ره) است را به همه حاضرین و همکاران گرامی تبریک و تهنیت عرض می کنم.
مرتضوی مقدم در ادامه ضمن اشاره به سوره کوثر و شأن نزول این سوره از قرآن خاطرنشان کرد: بعد از آن که پسران پیامبر صلوات الله ضد و آله به نامهای قاسم و عبدالله درگذشته و رحلت نمودند، دشمنان بسیار خوشحال شدند و در این میان عاص بن وائل (پدر عمروعاص) یکی از جاعلین پیامبر (ص) عنوان نمود که "او (پیامبر ص) «ابتر» است و دیگر نسل و ادامه ای ندارد.
رئیس دیوان عالی کشور اضافه کرد: خداوند متعال، حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را به پیامبر اسلام عطا داشت و در کلام وحی بدان تصریح نمود که «إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ» ما به تو کوثر را که سرمنشأ همه خیرات است، عطا کردیم.
وی خاطرنشان کرد: خداوند متعال فاطمه زهرا سلام الله علیها را زمانی به پیامبر (ص) عطا فرمود که زن در آن جامعه هیچ جایگاه و مقامی نداشت، آن حضرت از چنان جایگاهی برخوردار بود که پدرش رسول خدا در مقابل پای ایشان از جایش بلند می شد و حضرت علی (ع) در مقام حضرت فاطمه می فرمایند: "فاطمه (ص) بهترین یار و کمک کار من در راه اطاعت الهی بود."
رئیس دیوان عالی کشور تصریح کرد: هم اکنون با گذشت صدها سال، مردم جایگاه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را گرامی می دارند، آن حضرت مادر همه ائمه طاهرین و حجتی برای همگان است.
وی با تکیه بر این که اسلام ارزش بسیاری برای مقام والای زن قائل شده است؛ اظهار داشت: در دوره ای هستیم که به ظاهر برای زنان آزادی طلب می کنند ولی در واقع زن در دنیای غرب برده و ابزاری بیش نیست.
وی با اشاره به اینکه حجاب محدودیت نیست و برای حفظ جایگاه واقعی و ارزش زنان است؛ خاطرنشان کرد: زن گوهر گرانبهایی است که پوشیده بودنش، در همان حدودی که اسلام تعیین کرده، باعث کرامت و حفظ شخصیت و مقام بیشتر زنان می شود و آنها را از تعرض افراد فرومایه و فاقد اخلاق مصون می دارد.
رئیس دیوان عالی کشور تصریح کرد: اسلام اجازه نمی دهد زنان بازیچه افراد مریض و طماع شوند؛ این در شرایطی است که دنیای غرب با ظاهرسازی و حرف های فریبنده زنان را وسیله ای برای اهداف بیمار خود قرار داده است.
مرتضوی مقدم اضافه کرد: خداوند در قرآن می فرماید "انا خلقناکم من ذکر و انثی" شما را از مرد و زن آفریدیم؛ ازاین رو زنان هم می توانند هم شانه مردان به جایگاه علمی و موفقیت های بزرگ اجتماعی دست یابند، اسلام جایگاه زن را باعظمت و بهترین کمک کار مردان در زندگی خصوصی و اجتماعی و دستیابی به اهداف عالیه اسلام می داند.
رئیس دیوان عالی کشور در انتها اظهار نمود: بانوان پرتلاشی در دیوان عالی کشور داریم و بنده به وجود چنین بانوانی در این مجموعه افتخار می کنم.
منبع:

1401/10/22
14:40:45
0.0 / 5
242
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

کانون وکلای ایران

وکیل دادگستری

وکیل ماهر

استخدام وکالت
تنظیم وکالت

مدافع

آگهی رایگان وکالت