قوه قضاییه اعلام كرد؛

یک بدهکار مالی به کمک رسانه های معاند مخاطبین خویش را سرکار گذاشت

یک بدهکار مالی به کمک رسانه های معاند مخاطبین خویش را سرکار گذاشت به گزارش آی وکیل، حسن فیروزی که طی هفته های اخیر اعلام گردید در زندان تحت شکنجه قرار دارد، بازداشت شد.


به گزارش آی وکیل به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه در هفته های اخیر رسانه های معاند و بازوهای آنها در فضای مجازی با انتشار تصاویری از فردی به نام حسن فیروزی، عملیات رسانه ای گسترده ای انجام داده و اخبار مختلفی در رابطه با وضعیت نامساعد این فرد در زندان منتشر نمودند.

درمورد نامبرده ادعاها و داستان های عجیب و مختلفی مطرح شده بود؛ از این که وی در زندان اوین در آستانه اعدام قرار دارد تا انتشار یک فایل صوتی؛ همینطور این دروغ مطرح گردید که حسن فیروزی به علت شکنجه، به کما رفته است و خانواده اش او را در یک بیمارستان که محل و اسم آنرا نمی دانسته اند ملاقات کرده اند.

اما بعد از بررسی های دقیق انجام شده، مرکز رسانه قوه قضاییه در اطلاعیه ای که در تاریخ ۲ بهمن ۱۴۰۱ منتشر نمود اعلام نمود: فردی به نام حسن فیروزی با جرائم ذکر شده در ادعاهای مطرح شده توسط معاندین، نه تنها طی ماه های گذشته حکم محکومیت و کیفرخواست، نداشته بلکه در هیچکدام از زندان های ایران در بازداشت یا گذران دوران محکومیت هم نیست.

برهمین اساس و بعد از حجم تبلیغات گسترده معاندین روی نام حسن فیروزی که به قول و گفته دروغین آنها تحت شکنجه های سخت قرار داشت و حتی از بدن کبود و زخمی خود از داخل زندان عکس به بیرون ارسال کرده بود، بررسی های فنی دستگاههای امنیتی درمورد یافتن فردی با چنین مشخصاتی شروع شد تا این که بلافاصله اطلاعات جدیدی از این فرد بدست آمد.

این فرد که به قول خودش بنا به درخواست شبکه های رسانه ای معاند تصاویر و فایل های صوتی خویش را در اختیار آنها قرار می داد، با اقدامات اطلاعاتی و امنیتی سربازان گمنان امام زمان (عج) و با دستور مقام قضایی در جنوب کشور دستگیر شد. حسن فیروزی که روز سوم بهمن ماه و یک روز بعد از اعلام خبر مرکز رسانه قوه قضاییه درحال فرار از مرزهای کشور در محدوده آب های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران نزدیک جزیره قشم بازداشت و شب گذشته با پرواز شماره ۱۲۴۱ به تهران منتقل شده است در نخستین اظهارات خود بیان نمود: در مدت زمان مفقودی به جنوب کشور رفته بودم.

او همینطور درمورد تصاویر و فایل های صوتی منتسب به خود اظهار داشت: فایل ها را خودم تهیه می کردم و به درخواست مدیران کانال و یک شبکه رسانه ای معاند تهیه و برایشان ارسال می کردم. از آن جایی که عکس ‎های من در شبکه‎ های مجازی به طور گسترده انتشار یافته بود، مدیران رسانه ای که با آنها در ارتباط بودم از من خواستند تا دستورات و خواسته‎ هایشان را اجرا کنم. وی در واکنش به این که آیا در هفته های اخیر در بازداشت بوده و مورد ضرب و شتم قرار گرفته اظهار داشت: من حتی یک روز هم به دنبال حوادث اخیر کشور دستگیر نشده و در بازداشت نبوده ام. هیچ جای بدنم کبود نیست و هیچ وقت تحت شکنجه قرار نگرفته ام.

حسن فیروزی در تشریح اقدام اخیر خود برای سناریوسازی بازداشت و شکنجه در زندان های جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: چون به طلبکاران خود بدهی داشتم برای همین تصمیم گرفتم از خانه فرار کنم و بنابراین در تاریخ ۲۹ آبان ماه ضمن فرار از منزل سناریوی بازداشت و شکنجه خویش را طراحی و آنرا با اعضای رسانه های خارج از کشور مطرح کردم. قصدم این بود تا بتوانم از این داستان به نفع خودم استفاده کنم و با ربط دادن مبحث دستگیریم به اتفاقات اخیر در کشور عنوان کردم که توسط ماموران امنیتی بازداشت و روانه زندان شده ام تا از دست طلبکاران نجات پیدا کنم.

فابل ذکر است بعد از بازداشت و انتقال به تهران، افترا تبلیغ ضد نظام و نشر اکاذیب به حسن فیروزی تفهیم شده و تحقیقات تکمیلی در مورد او و اقدامات مجرمانه اش در این پرونده ادامه دارد که متعاقباً اطلاع رسانی لازم در مورد آن صورت خواهد گرفت.


منبع:

1401/11/06
13:33:06
0.0 / 5
258
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری