رئیس قوه قضائیه:

484 میلیارد تومان اعتبار به دادگستری استان اصفهان اختصاص یافت

484 میلیارد تومان اعتبار به دادگستری استان اصفهان اختصاص یافت به گزارش آی وکیل، رئیس قوه قضاییه از تخصیص ۴۸۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار به دادگستری استان اصفهان برای رفع بخشی از مشکلات این نهاد خبرداد.به گزارش آی وکیل به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای شامگاه دوشنبه قبل از ترک اصفهان در نشست خبری ضمن اشاره به این که در این سفر هیئت هایی به شهرستان های مختلف استان اصفهان اعزام شدند و گزارشاتی عرضه کردند، عنوان کرد: در جلسه امروز با فعالان اقتصادی و شماری از نمایندگان صنوف مسائل خوبی عنوان شد و مستقیم مشکلات فعالان اقتصادی و دانش بنیان ها از نزدیک شنیده شده؛ زمانیکه مشکلات و مسائل از نزدیک شنیده می شود احساس مسئولیت بیشتری برای رفع مسائل پیدا می کنم.
رئیس دستگاه قضا به نشستی با اقشار مختلف اصفهان اشاره نمود و اظهار داشت: شماری از نمایندگان اقشار همچون نماینده محترم شهدا، دانشجویان، کارگران و کشاورزان با صراحت در رابطه با مسائل صحبت کردند و امید است بتوانیم بخشی از مشکلات آنان را جامه عمل بپوشانیم.
حجت الاسلام و المسلمین اژه ای افزود: در جلسه ای که با خیران داشتیم، کمک کردند ۴۹ نفر از کسانی که محکوم به قصاص نفس بودند اولیای دم با عنایت به این ماه های پربرکت از حق قصاص خود گذشتند و ۴۷ نفر که حکم قطعی قصاص داشتند اولیای دم از حق قصاص صرف نظر کردند و برای ۲ نفری که قصاص عضو چشم داشتند آنان هم اولیای دم رضایت دادند.
وی همینطور به جلسه پس از ظهر با قضات و کارکنان دستگاه قضایی استان اصفهان اشاره نمود و اظهار داشت: دادگستری اصفهان مشکلات کمبود قاضی و کارمند اداری دارد و بعضی از شهرستان ها بشدت به لحاظ ساختمان در مضیقه اند و برخی سازمان ها مانند ثبت و پزشکی قانونی گرفتار مشکلاتی هستند و زندان ها در داخل شهر قرار گرفتند که البته رفع این ها زمان بر است و به سرعت صورت نمی گیرد.
رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: در جلسه شورای اداری که با حضور مدیران استانی برگزار شد آنان هم مطالب خویش را بیان نمودند و با عنایت به مشکلات عدیده ای که در اصفهان وجود دارد لازم است دولت، مجلس و قوه قضاییه دست به دست هم دهند که مشکلات را رفع کنند.
حجت الاسلام و المسلمین اژه ای خاطرنشان کرد: فرونشست زمین و آب و حقابه کشاورزان و بعضی از مسائل زیست محیطی چون آلودگی هوا که اصفهان در بعضی سال ها تعداد کمی روز پاک داشته که این ها مسائل مهمی است که سه قوه باید برای رفع آنها کمک کنند.
وی اظهار داشت: استاندار اصفهان پروژه های خوبی را برای این قسمت ها تعریف کردند که باید از مرکز کمک گردد و برخی اختیارات به استاندار تعویض شود.
رئیس دستگاه قضا عنوان کرد: در اردیبهشت سال ۱۴۰۲ تعداد ۷۷۰ نفر نیروی اداری به دستگاه قضایی استان اصفهان تزریق خواهد شد و تا شهریور ماه سال آینده یکصد نفر قاضی جذب خواهیم کرد.
حجت الاسلام و المسلمین اژه ای اضافه کرد: برای رفع برخی مشکلات اداری در مجموع ۴۸۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون اعتبار در مدت ۲ سال به دستگاه قضایی استان اصفهان کمک خواهیم کرد که بخش اعظم آن در سال ۱۴۰۲ تأمین خواهد شد و اگر این مبلغ تزریق شود بخشی از مشکلات رفع می شود.


منبع:

1401/12/16
14:05:25
0.0 / 5
314
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری