رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور:

اسناد ۴۰ درصد اراضی کشاورزی تا پایان اردیبهشت ماه صادر شد

اسناد ۴۰ درصد اراضی کشاورزی تا پایان اردیبهشت ماه صادر شد آی وکیل: آخرین وضعیت ارائه خدمات ثبتی و حدنگاری اراضی کشاورزی در پنجاه و چهارمین جلسه شورای تحول و تعالی سازمان ثبت مورد بررسی قرار گرفت.به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، آخرین وضعیت عرضه خدمات ثبتی و حدنگاری اراضی کشاورزی در پنجاه و چهارمین جلسه شورای تحول و تعالی سازمان ثبت مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه که با حضور بابایی معاون رئیس قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت، قائم مقام، معاونین و مدیران کل ستادی و همینطور حضور وبیناری مدیران کل ثبت استان ها و رؤسای ادارات ثبت اسناد و املاک سراسر کشور برگزار شد، بابایی ضمن تبریک سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، با بیان حدنگاری و صدور اسناد ۴۰ درصد از اراضی کشاورزی تا پایان اردیبهشت سالجاری به مساحت ۶ میلیون و ۴۱۹ هزار هکتار در سرتاسر کشور اظهار داشت: تثبیت مالکیت ها و حدنگاری از راهبردهای کلان نظام است و باید با جدیت پیگیری شود.

وی با تاکید بر این که در کنار پیشبرد حدنگاری باید تمامی مأموریت ها و خدمات ثبتی هم مورد رصد و پیگیری مدیران ثبتی سراسر کشور باشد، خواهان جمع بندی و پیگیری مصوبات جلسات و هم اندیشی های مختلف جهت ایجاد جهش در پیشبرد حدنگاری تا پایان خرداد ماه شد.

فتاحی قائم مقام سازمان ثبت هم ضمن اشاره به اهمیت نظارت دقیق بر عملکرد شرکتهای طرف قرارداد در اجرای حدنگاری اراضی کشاورزی، از مدیران کل ثبت اسناد و املاک سراسر کشور خواست با سرکشی های منظم از ادارات شهرستان ها و غفلت نکردن از سایر وظایف و مأموریتها، نظارت بر این حوزه ها را بالا برند.

لزوم همراهی و همکاری کامل بخش های ستادی و استانی در سیاست چابک سازی ستاد سازمان، تقویت بازرسی ها و تعامل سازنده بخش های صف و ستاد در انجام وظایف و برنامه ها از دیگر تأکیدات قائم مقام سازمان ثبت در این نشست بود.

در این جلسه همینطور سرپرست معاونت امور املاک و کاداستر هم گزارشی از آخرین عملکرد استان ها در اجرای حدنگاری اراضی کشاورزی و رتبه بندی آنها از حیث مساحت و قطعات این اراضی عرضه داد.

راه اندازی سکوی (پلتفرم) عرضه خدمات متمرکز و بدون توقف ثبتی تا پایان سال

هاشمی معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک ثبتی هم با بیان خبر راه اندازی پلت فرم متمرکز خدمات الکترونیک ثبتی با رویکرد عرضه خدمات در لحظه و بدون توقف به مردم تا آخر سال، اظهار داشت: این پلت فرم امکان دسترسی شبانه روزی به خدمات ثبتی را از طرق مختلف فراهم و دسترسی سایر بخش های حاکمیتی به استعلامات برخط الکترونیکی پایدار را میسر می کند.

وی از بازطراحی سامانه های ثبت شرکت ها و مالکیت معنوی با رویکرد هوشمندسازی آنها اطلاع داد و اظهار داشت: بازطراحی سامانه ثبت الکترونیک اسناد رسمی هم در دست اقدام است و موارد اصلاحی گوناگونی برای رفع چالش ها و مشکلات آن شناسایی شده است.
1402/03/04
13:38:16
0.0 / 5
318
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع

بررسی وکیلها

کانون وکلا

مدافع
کانون وکلا

محکمه

دادگستری