رئیس دیوان عالی كشور در رابطه با پرونده طبری:

به فساد حساسیم

به فساد حساسیم به گزارش آی وکیل، رئیس دیوان عالی کشور ضمن اشاره به پرونده اکبر طبری اظهار داشت: خواهشی که من از دوستان انقلاب و نظام دارم اینست که تحت تاثیر جو ومطالبی که احیاناً برای تضعیف به قوه قضاییه مطرح می شود قرار نگیرند.به گزارش آی وکیل به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، حجت الاسلام سید احمد مرتضوی مقدم پیرامون برخی ابهامات که در ارتباط با پرونده اکبر طبری مطرح گردیده است، اظهار داشت: نخست از مردم کشورمان به علت حساسیتی که برای مبارزه با فساد دارند تشکر می کنم؛ این حس قابل ستایش است اما آن چه مذموم است همراهی با کسانی است که به دنبال سوءاستفاده از این جریان و جوسازی ضد دستگاه قضایی هستند.

رئیس دیوان عالی کشور در ادامه به اتهامات موجود در پرونده طبری اشاره و خاطرنشان کرد: مبحث پرونده ارتشاء است و به دفعات مختلف و از اشخاص مختلف مطرح گردیده است و بحث اختلاس از آغاز تشکیل پرونده عنوان اتهامی نبوده و نیست.

وی افترا دیگر طبری را پولشویی و جعل عنوان نمود و اظهار داشت: مشارالیه معاملاتی را برای تطهیر اموال دریافتی انجام داده که مورد حکم قرار گرفته است، همینطور یکی دیگر از موارد اتهامی جعل سند وکالت به نام همسرش می باشد.

مرتضوی مقدم تصریح کرد: حکم صادره بعد از قطعیت به مرحله اجرا درآمد و محکوم ضد چهارسال از حبس را گذراند، آقای طبری با عرضه مستندات جدید، درخواست اعاده دادرسی داد و ادعا کرد که بحث تشکیل شبکه ارتشاء در پرونده مطرح نبوده است، در نهایت با بررسی پرونده در دیوان عالی کشور ضمن موافقت با درخواست وی و تجویز اعاده دادرسی، پرونده در این بخش برای بررسی دوباره به دادگاه هم عرض ارجاع شد و بعد از بررسی در ارتباط با افترا ارتشاء حکم صادر شد و وی در مورد پولشویی هم به پرداخت جزای نقدی و استرداد وجوه محکومیت یافته است.

رئیس دیوان عالی کشور مقدم بیان نمود: هم اکنون پرونده با احکام تکمیلی که صادر شده در دیوان عالی کشور مطرح است و بزودی در این رابطه رای مقتضی صادر خواهد شد.

وی در ارتباط با بزه اعمال نفوذ در این پرونده اظهار نمود: در ارتباط با این افترا هم حکم صادر گردیده است.

رئیس دیوان عالی کشور در انتها تاکید کرد: خواهشی که من از دوستان انقلاب و نظام دارم اینست که تحت تاثیر جو ومطالبی که احیاناً برای تضعیف به قوه قضاییه مطرح می شود قرار نگیرند؛ دیوان عالی کشور و مجموعه قوه قضاییه در مورد بحث فساد حساس است و بنا نیست که بخواهند تحت تاثیر جو تصمیم گیری کنند.

منبع:

1402/04/21
20:52:17
0.0 / 5
225
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده