رئیس كل دادگستری استان تهران اعلام كرد

پیشگیری از تعطیلی دو واحد تولید فولاد و حفظ اشتغال ۴۰۰ نیروی کار

پیشگیری از تعطیلی دو واحد تولید فولاد و حفظ اشتغال ۴۰۰ نیروی کار به گزارش آی وکیل، رئیس کل دادگستری استان تهران اظهار داشت: دو کارخانه تولید کننده میلگرد و مصنوعات فلزی در استان قزوین همچون واحدهای تولیدی تحت نظارت اداره تصفیه امور ورشکستگی دادگستری استان تهران است که با حمایت های قضایی هم اکنون اشتغال بیشتر از ۴۰۰ نفر از نیروی کار در این واحدها حفظ شده است.به گزارش آی وکیل به نقل از قوه قضاییه، رئیس قوه قضاییه در جلسات شورایعالی قوه قضاییه بر مصمم بودن دستگاه قضایی بر پشتیبانی از تولید داخلی و مساعدت دولت در این حوزه تاکید کرده و همینطور حمایت و کمک بیشتر، منسجم تر و هدفمندتر از واحدهای تولیدی را همچون برنامه های قوه قضاییه امسال برشمرده و در نشست اخیر هم عملیاتی سازی مجدانه شعار سال را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: در قوه قضاییه درصورتیکه در مباحثی ناظر بر شعار سال، مسئولیت ذاتی داریم، باید مجدانه به آن مسئولیت عمل نماییم و در سایر جنبه ها هم به دولت برای تحقق شعار «مهار تورم و رشد تولید» کمک و برای رفع موانع کسب و کارها تلاش نماییم.

دادگستری استان تهران هم در همین راستا و در اجرای مأموریت هایی که در چارچوب برنامه های سند تحول و تعالی قوه قضاییه بر عهده دارد، اقدامات موثری را در زمینه پشتیبانی از سرمایه گذاری و واحدهای تولیدی و کارخانجات درسطح کشور انجام داده است.

از جمله این اقدامات احیا و حفظ واحدهای تولیدی و کارخانجات بزرگی است که در سطح کشور به علت مسائل مختلف گرفتار رکود و یا ورشکستگی شده و با عنایت به استقرار دفتر مرکزی این کارخانجات در پایتخت مورد حمایت دادگستری و اداره تصفیه امور ورشکستگی استان تهران قرار دارند.

علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران ضمن بیان اقدامات صورت گرفته در زمینه پشتیبانی از واحدهای تولیدی اظهار داشت: دو کارخانه تولید کننده میلگرد و مصنوعات فلزی در استان قزوین همچون واحدهای تولیدی تحت نظارت اداره تصفیه امور ورشکستگی دادگستری استان تهران است که با حمایت های قضایی هم اکنون اشتغال بیشتر از ۴۰۰ نفر از نیروی کار در این واحدها حفظ شده است.

القاصی ضمن اشاره به این مطلب که رهبر انقلاب مهم ترین مساله کشور را مبحث اقتصاد و معیشت مردم دانستند و بر همین مبنا نیز، شعار سال ۱۴۰۲ را «مهار تورم و رشد تولید» اعلام کردند، اظهار داشت: در دوره تحول و تعالی قضایی اقدامات به سزایی برای احیای واحدهای تولیدی یا پیشگیری از تعطیلی کارخانه ها صورت گرفته است که منجر به حفظ اشتغال و پیشگیری از بیکاری هزاران کارگر و نیروی کار شده است.

وی اظهار داشت: در اجرای برنامه های عملیاتی دادگستری استان تهران و با پیگیری اداره تصفیه امور ورشکستگی دادگستری استان تهران، کارخانه های فولاد قزوین و شرکت فولاد آرمان شفق دو واحد صنعتی و تولیدی هستند که زیر نظر اداره تصفیه امور ورشکستگی دادگستری استان تهران احیاء شده اند و از تعطیلی این واحدها جلوگیری شده است.

القاصی اضافه کرد: ضمن احیا وجلوگیری ازتعطیلی واحدهای تولیدی در خیلی از کارخانجات با استفاده از مدیران و کارشناسان متخصص و اهل فن، به نحوی اقدام شده که توسعه و افزایش تولید هم در واحدهای ورشکسته صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: هم اکنون هم دو واحد تولیدی صنایع فولاد در قزوین با تمام ظرفیت درحال فعالیت و تولید هستند.

صمد مهدی مدیر عامل کارخانه فولاد قزوین و شرکت فولاد آرمان شفق هم اظهار داشت: در سال ۱۳۹۶ رای ورشکستگی این واحدها صادر شد و پرونده در اداره تصفیه امور ورشکستگی دادگستری تهران بررسی گردید.

صمد مهدی اضافه کرد: بعد از دو سال تعطیلی در نهایت با حمایت دادگستری استان تهران این کارخانجات تولید میلگرد و مصنوعات فلزی باردیگر در چرخه تولید قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: کارخانه فولاد قزوین و شرکت فولاد آرمان شفق هم اکنون مشکلی ندارند و بیشتر از گذشته با تولید انواع و اقلام مختلف محصولات میلگردی نقش مهمی در تأمین نیاز کشور در مقوله ساخت و ساز را برطرف می کند. با احیا و فعالیت خطوط تولید در دو واحد تولیدی و صنعتی "کارخانه فولاد قزوین و شرکت فولاد آرمان شفق" نه تنها تعدیل نیرو رخ نداده است بلکه از بیکاری حدود ۴۰۰ کارگر دائمی جلوگیری شده است.
1402/05/08
10:44:18
0.0 / 5
209
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده