سقط جنین در این کشور قانونی شد

سقط جنین در این کشور قانونی شد به گزارش آی وکیل، شفقنا نوشت: دادگاه عالی مکزیک در اقدامی جنجالی، از سقط جنین در کل این کشور جرم زدایی کرد.دادگاه عالی مکزیک در رسانه های اجتماعی اعلام نمود: «سیستم قانونی که سقط جنین را در قانون فدرال مجازات می کند، مغایر با قانون اساسی است، برای اینکه حقوق بشر زنان و افراد دارای قابلیت حاملگی را نقض می کند».

این بیانیه بدنبال یک چالش قانون اساسی در قانون جزایی ایالت شمالی کوآهویلا صادر شد و راه را برای سقط جنین زنان در سراسر کشور بدون ترس از پیگرد قانونی باز کرد. قبل از این، سقط جنین در ۱۲ ایالت از ۳۲ ایالت مکزیک، از سال ۲۰۰۷ با مکزیکوسیتی، جرم زدایی شده بود.

سقط جنین درحالی در مکزیک جرم زدایی شد که در همسایه شمالی-آمریکا- دادگاه عالی قانون سال ۱۹۷۳ را لغو و سقط جنین را در کل آمریکا غیرقانونی اعلام نمود. این وضعیت سبب شده است که تعدادی از زنان از ایالات متحده برای سقط جنین به مکزیک بروند.

کلیسای مکزیک و برخی گروههای حقوق کودکان با قانونی شدن سقط جنین مخالف هستند.

در آمریکای لاتین، سقط جنین انتخابی در آرژانتین، کلمبیا، کوبا و اروگوئه قانونی می باشد، بااینکه خاویر مایلی، نامزد پیشتاز ریاست جمهوری آرژانتین می خواهد این روش را ممنوع کند.

۴۷۲۳۶منبع:

1402/06/20
12:27:30
0.0 / 5
345
تگهای خبر: حقوق , دادگاه , سیستم , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده