رئیس كل دادگستری استان البرز بیان كرد

اختلافات شخصی علت و انگیزه قتل مهرجویی و همسرش

اختلافات شخصی علت و انگیزه قتل مهرجویی و همسرش به گزارش آی وکیل، رئیس کل دادگستری استان البرز اظهار داشت: بمحض اطلاع از قتل مرحوم مهرجویی و همسرش بازجو کشیک و دادستان فردیس در محل حاضر شدند و دستورات لازم برای شناسایی و بازداشت سریع قاتل یا قاتلین صادر شد.


به گزارش آی وکیل به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه حسین فاضلی هریکندی رئیس کل دادگستری استان البرز در رابطه آخرین وضعیت پرونده داریوش مهرجویی و همسرش اظهار داشت: بمحض اطلاع از قتل مرحوم مهرجویی و همسرش، مراتب به رئیس قوه قضاییه گزارش داده و در دستورات تلفنی به پیگیری سریع با بهره گیری از همه ظرفیت ها جهت شناسایی و دستگیری قاتل تاکید شد.
وی ادامه داد: همینطور رئیس قوه قضاییه در تماس تلفنی دستور پیگیری این پرونده را صادر کرد و در جلسه شورای عالی قوه قضاییه هم دستور دادند تا با بهره بردن از تمامی امکانات، هر چه سریع تر قاتل یا قاتلین شناسایی شوند و پرونده آنها با سرعت و دقت رسیدگی و منتهی به صدور حکم شود تا خدای ناکرده امنیت روانی مردم مورد خدشه قرار نگیرد.
رئیس کل دادگستری استان البرز بیان کرد: این قبیل موضوعات درصورتیکه با سرعت و دقت در رسیدگی همراه باشد باعث تزریق احساس امنیت هر چه بیشتر به مردم و شهروندان می شود و در نقطه مقابل درصورتیکه در بررسی ها و رسیدگی ها به این قبیل موضوعات، تعلل صورت گیرد، افراد منافق و سودجو آغاز به تحریک و انتشار مطالب کذب و القای ترس و ناامنی می کنند.
فاضلی هریکندی اظهار داشت: در امتداد اجرای دستور رئیس قوه قضاییه، دستورات لازم برای استفاده از همه ظرفیت ها برای تسریع در کشف جنایت و شناسایی و بازداشت قاتل یا قاتلین صادر شد و به بازجو ویژه قتل دادسرای فردیس جهت انجام فرآیند تحقیقات مقدماتی و همینطور به دادستان فردیس و هم معاون پیگیری پرونده های خاص دادگستری کل استان البرز جهت اعمال نظارت قانونی و پیگیری های لازم مأموریت داده شد که در پلیس آگاهی استان البرز مستقر شوند و با اقدامات اطلاعاتی و فنی همه اشخاصی که به نحوی می توانستند که انگیزه قتل راداشته باشند شناسایی و از آنها تحقیق کنند.
رئیس کل دادگستری استان البرز اضافه کرد: با تلاش و حضور شبانه روزی مقامات قضایی مربوطه و مامورین پلیس آگاهی استان البرز حدود ۲۰ مظنون شناسایی و از آنها توسط بازجو پرونده و کارآگاهان ویژه قتل پلیس آگاهی استان البرز تحقیق شد.
فاضلی هریکندی بیان کرد: هم زمان آثار به جا مانده در صحنه قتل مرحوم داریوش مهرجویی جهت بررسی به لابراتوار تشخیص هویت پلیس آگاهی فراجا ارسال شد.
وی افزود: همینطور در بازجویی های فنی و تخصصی صورت گرفته، چند نفر از مظنونین که بازداشت شده بودند اقاریری در مورد قتل و نحوه آن داشتند.
رئیس کل دادگستری استان البرز اظهار داشت: علاوه بر اقرار متهمان، حسب تایید و اعلام لابراتوار تشخیص هویت پلیس آگاهی فراجا بعضی از آثار به جامانده از صحنه قتل از قبیل نمونه خون و بزاق هم که قبلا جهت بررسی به لابراتوار ارسال شده بود با نمونه خون و بزاق برخی از متهمان مطابقت دارد؛ بنابراین در مورد بعضی از متهمان علاوه بر اقرار، ادله و قرائن دیگر همچون مطابقت نمونه آثار به جامانده و برداشت شده از صحنه قتل و منزل مقتولان با متهمان بازداشت شده وجود دارد.
وی بیان کرد: تحقیقات انجام شده تابحال حکایت از آن دارد که علت و انگیزه قتل به سبب وجود اختلافات شخصی درخلال متهمان و مقتولان بوده است.
رئیس کل دادگستری استان البرز اضافه کرد: بدین سان در کمتر از ۵ روز از وقوع قتل و کمتر از سه روز از صدور دستور ویژه رئیس قوه قضاییه جهت شناسایی و دستگیری سریع قاتل یا قاتلین مرحوم داریوش مهرجویی و همسرش وحیده محمدی فر، متهمان شناسایی شدند.
فاضلی هریکندی اظهار داشت: باتوجه به تعدد متهمان، تحقیقات تکمیلی جهت بررسی دقیق نحوه، چگونگی و جزئیات قتل، تعداد دقیق متهمان، میزان و نوع دخالت هریک از متهمان در قتل از قبیل مشارکت یا معاونت و بررسی دقیق سایر ابعاد پرونده درحال انجام می باشد که در این خصوص بعد از تکمیل تحقیقات نتیجه قطعی اعلام خواهد شد.
وی اشاره کرد: پس از انجام تحقیقات اولیه از متهمان بازسازی صحنه جرم با تشخیص بازجو ویژه پرونده صورت خواهد گرفت.
رئیس کل دادگستری استان البرز اظهار داشت: اخبار منتشرشده در فضای مجازی در مورد طراحی قتل از جانب باجناق های مرحوم داریوش مهرجویی و اجیر کردن متهمان جهت قتل صحیح نبوده و تکذیب می شود و باتوجه به کذب و جرم بودن مبحث دستور تشکیل پرونده قضایی و تعقیب کیفری برای منتشر کننده این خبر کذب صادرشده است.
فاضلی هریکندی اشاره کرد: از رسانه ها تقاضا می شود از انتشار اخبار غیرواقع در مورد این مساله اجتناب کنند.
منبع:

1402/07/29
08:28:19
0.0 / 5
339
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده