رییس كل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران خبر داد؛

تعیین تکلیف پرونده های معوق با تشکیل کمیته های تخصصی

تعیین تکلیف پرونده های معوق با تشکیل کمیته های تخصصی آی وکیل: رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران بر تعیین تکلیف پرونده های معوق، با ضرورت تشکیل کمیته های بازشماری پرونده ها، مشاوره به قضات پرونده های مسن و نظارت بر کارشناسی ها تاکید نمود.


به گزارش آی وکیل به نقل از مهر، ربیع الله قربانی رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران در پانزدهمین بازدید میدانی خود از مجتمع های قضایی ۲۴ گانه تهران بزرگ از همه شعب و قسمت های مختلف مجتمع قضایی شهید مطهری بازدید کرد و ضمن دیدار با همکاران قضایی و اداری و نشست تخصصی با قضات مجتمع، در جریان کم و کیف خدمت رسانی به رجوع کنندگان قرار گرفت. قربانی اظهار داشت: در جهت کاهش رجوع مردم به محاکم با صدور حکم باید فصل خصومت عادلانه به عمل آید، مختومه کردن پرونده با قرارهای شکلی به بهانه آمار بدون مبنای قانونی باعث تحمیل هزینه دادرسی به اصحاب پرونده و رجوع مجدد مردم به محاکم خواهد شد.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران ضمن اشاره به تعیین تکلیف سریع و بموقع پرونده های معوق و مسن به لزوم تشکیل سه کمیته بازشماری پرونده ها، کمیته مشاوره به قضات پرونده های معوق و مسن، کمیته نظارت بر کارشناسی ها در هر مجتمع قضایی تصریح کرد و اظهار داشت: تشکیل این امور مهم علاوه بر سرعت رسیدگی و کاهش آمار پرونده های مسن و معوق سبب رضایت مندی رجوع کنندگان به دستگاه قضایی خواهد شد.

او همینطور تصریح کرد پیش از ارجاع پرونده ها در مجتمع های حقوقی واحد پالایش دادخواست تحت مدیریت مجتمع راه اندازی و در صورت وجود چنین ساختاری تقویت تا از ارجاع پرونده های دارای نقص شکلی خودداری شود.


منبع:

1402/08/26
19:56:23
0.0 / 5
273
تگهای خبر: پرونده , تخصص , حقوق , دادگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده