معاون دادگستری استان تهران خبرداد:

اعمال مراقبت های بعد از آزادی برای مرتکبان سرقت های خشن

اعمال مراقبت های بعد از آزادی برای مرتکبان سرقت های خشن آی وکیل: معاون اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران از اعمال مراقبت های بعد از آزادی برای مرتکبان سرقت های خشن آگاهی داد و هدف از آنرا نظارت بر این افراد و ارائه حمایت های اجتماعی و مددکاری به آنان اعلام نمود.به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، ابوالفضل نیکوکار درباره ی راهکارهای کاهش خشونت در جامعه اظهار داشت: ارتقاء آگاهی عمومی جامعه و آموزش های شهروندی گام بلند معاونت اجتماعی پیش گیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران در پیش گیری از خشونت است.

وی افزود: در همین راستا و با هدف پیش گیری از وقوع جرایم و با هماهنگی های صورت گرفته، برای محکومانی که مرتکب سرقت های خشن شده اند، بوسیله مراقبت های بعد از آزادی، نظارت ویژه صورت می گیرد و مورد حمایت های اجتماعی و مددکاری قرار می گیرند.

وی افزود: طراحی و ساخت محتواهای مختلف رسانه ای در قالب نماهنگ و بروشور، ارسال پیامک های پیش گیری از خشونت در امتداد ارتقاء آگاهی عمومی جامعه و آموزش های شهروندی، همکاری و هماهنگی و استفاده از ظرفیت و توانایی نهادهای مردمی در امتداد پیش گیری از خشونت و بکارگیری ظرفیت نهادهای مردمی بوسیله شناسایی اساتید و مدرسان کنترل خشم و برگزاری کارگاه آموزش کنترل خشم همچون برنامه هایی است که در امتداد پیش گیری از خشونت در حال انجام می باشد.

معاون اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران اشاره کرد: همین طور مراقبت های ویژه از محکومان مرتکب سرقت های خشن بعد از آزادی با هدف نظارت بر آنها و ارائه حمایت های اجتماعی و مددکاری به آنان از اقدامات سال ۱۴۰۲ معاونت اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران بوده است.

بر اساس اعلام روابط عمومی دادگستری کل استان تهران، نیکوکار اشاره کرد: مهارت هایی همچون ارتباط بدون خشونت برای دانش آموزان، توسعه صلح و سازش و روش های حل مسئله، با همکاری اداره کل آموزش وپرورش تهران به کودکان و نوجوانان آموزش داده شده است. همین طور جلسات همفکری و هم افزایی برای تعامل و همکاری در اجرای برنامه ها با سازمان های متولی همچون اداره کل اقدامات تامینی و تربیتی زندان های استان تهران و آموزش وپرورش برگزار شده است.

معاون اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران اظهار داشت: برگزاری کارگاه و جلسات آموزشی با حضور قضات و حقوقدانان در امتداد ترسیم عواقب خشونت و مدیریت خشم از برنامه های معاونت است که با همکاری آموزش وپرورش در شهرستان هایی که دارای بافت سنتی هستند و آمار خشونت در آنها زیاد است، انجام شده است.

منبع:

1402/09/11
10:17:43
0.0 / 5
209
تگهای خبر: جامعه , حقوق , دادگستری , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

کانون وکلای ایران

وکیل دادگستری

وکیل ماهر

استخدام وکالت
تنظیم وکالت

مدافع

آگهی رایگان وکالت