هاشمی:

هدف ما عرضه خدمات الکترونیکی بموقع و ارزان است

هدف ما عرضه خدمات الکترونیکی بموقع و ارزان است به گزارش آی وکیل، معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک سازمان ثبت اسناد اظهار داشت: هدف ما خدمات الکترونیکی بموقع و ارزان است.


به گزارش آی وکیل به نقل از مهر، نشست خبری «طرح تحول دیجیتال ثبتی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور» با حضور ستار هاشمی معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و خبرنگاران برگزار گردید. وی در مورد بحث طرح تحول سازمان و پروژه های زیر مجموعه آن اظهار داشت: ثبت هوشمند پیشران ایران دیجیتال است. باور ما اینست طرح تحول معیار، مقیاس پذیر است. وی ادامه داد: مردم نبایستی بین وب سایت و پورتال مختلف گم شوند. ما این خدمات را بنابراین به صورت یکپارچه عرضه می دهیم چون صدور اسناد کاغذی سبب فروش مال غیر و صدور المثنی می شود و می تواند هزینه و کار کرد ضد محیط زیستی داشته باشد. هاشمی افزود: هدف ما عرضه خدمات بموقع و ارزان است. هاشمی افزود: یک معماری متفاوت با بقیه ارگان ها و سازمان های کشور در سازمان ثبت برای ارائه خدمات الکترونیک ثبتی تعریف شده است و زیرساخت های مرکز داده سازمان را با استفاده از تکنولوژی های جدید به روز رسانی کردیم چون با عنایت به مخاطب میلیونی سامانه ها نیاز داریم نسخه های منعطف و توسعه پذیر را داشته باشیم.

هاشمی بیان داشت: در این معماری لایه های متفاوتی تنظیم شده است یکی از این لایه ها خدمات پایه است که شامل امضای دیجیتال، احراز هویت متمرکز و خدمت پرداخت است و مجموعه ای از سامانه های منحصر به فرد مانند مالکیت معنوی ثبت شرکت ها و املاک هم یکی دیگر از لایه ها است. وی ادامه داد: ۲۰ سامانه تخصصی بی بدیل در سازمان داریم ثبت داریم که طراحی خیلی از این سامانه ها به دوازده سال پیش برمیگردد با این که کار فاخری اتفاق افتاده است اما پاسخگوی نیاز امروز نیست، امروزه ۲۰ سامانه تخصصی و ۱۵ سامانه عمومی در دسترس می باشد. معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تصریح کرد: در بالاترین لایه ارائه خدمات دیجیتال سکوی کاتب واقع شده است که در این سکو مستقیم با مردم صحبت میکنیم به کسب و کار و ارگان دولتی خدمت میدهیم. هاشمی در مورد پروژه کاتب اضافه کرد: پروژه سامانه کاتب از اسفند ماه ۱۴۰۱ کلید خورده و در دیماه ۱۴۰۲ در دسترس عموم قرار گرفته است. کلیه اسناد الکترونیک بعد از درخواست متقاضیان تولید امضا و رمزگذاری میشود و در مخزن این سامانه که سامانه صدور و مدیریت اسناد الکترونیک نامیده میشود بعد از بازنگری و طبقه بندی قرار میگیرد. وی افزود: کاتب علاوه بر ابر برنامه موبایلی به صورت وبسایت جامع، پورتال های کارگزاران سازمان ثبت مانند دفترخانه ها و درگاه پیامک و کد دستوری ۲۲۲۸ در اپراتور همراه اول بعنوان دستیار هوشمند خدمات ثبتی فعالیت میکند. در کاتب امکان اسکن الکترونیک به منظور سنجش صحت اسناد الکترونیک فراهم گشته است و همین فرآیند باعث کاهش تخلفات ثبتی مانند فروش مال غیر و غش در معامله خواهد شد. در این سامانه تمامی اطلاعات لحظه ای پایش میشود و هرگونه خطا و مشکل در سیستم از راه رصد کارشناسان مربوطه به سرعت برطرف خواهد شد. هاشمی تصریح کرد: بیشتر از ۴۰۰ سکوی کاتب در کشور داریم و از ۲۰ دستگاه دولتی مانند ثبت احوال و امور مالیاتی و... سرویس میگیریم و سرویس ها را به صورت برخط پایش و مستند میکنیم که تا پیش از این وجود نداشت و در دو استان ثبت سند الکترونیکی را عملی کردیم در سامانه کاتب برای اجرای اسناد رسمی زمان مشخص برای ثبت آن وجود دارد و افراد را از رجوع حضوری پرهیز میدهد. معاون توسعه فناوری و خدمات الکترونیک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مورد ارائه خدمات پشتیبانی سامانه کاتب اظهار داشت: یک تیم وجود دارد که نظرات مردم را پایش میکند و یک مرکز تماس برای برریسی مشکلات و ارائه بهتر خدمت به مردم پیشبینی شده است. هاشمی در مورد کاهش هزینه های مستقیم و غیر مستقیم برنامه کاتب اظهار داشت: غیر از هزینه های رجوع حضوری مانند اتلاف وقت و هزینه حمل و نقل و غیره این سامانه به علت امنیت بالا و کاهش نگرانی در مورد امن بودن مثلاً ملک خریداری شده از از دست رفتن هزینه های گزاف جلوگیری میکند.

1402/11/24
08:43:14
0.0 / 5
116
تگهای خبر: اسناد رسمی , تخصص , تخلف , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری