كاشت درخت به پاس اهداكنندگان كالبد آموزشی

كاشت درخت به پاس اهداكنندگان كالبد آموزشی به گزارش آی وکیل پزشکی قانونی کشور اعلام نمود: واحد اهدای کالبد آموزشی بانک سلول، بافت و عضو مرکز تحقیقات پزشکی قانونی همزمان با هفته درختکاری و به پاس اقدام خیرخواهانه اهداکنندگان کالبد آموزشی با دعوت از تعدادی از خانواده های این عزیزان با کاشت درخت یاد آنان را گرامی داشت.به گزارش آی وکیل به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در این مراسم که روز گذشته شنبه ۱۶ اسفند ماه در باغ موزه قصر و با حضور غلامرضا حسن زاده رئیس مرکز تحقیقات و دکتر حامد نائیجی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی بر گزار شد، تعدادی از خانواده های اهداکنندگان کالبد آموزشی نیز حضور داشتند که به یاد و به پاس اقدام باارزش این عزیزان در اعتلای آموزش پزشکی کشور درختی کاشته شد.

در این مراسم حسن زاده با تبریک هفته درختکاری به منش بزرگ و انسانیت اهداکنندگان اشاره نمود و اظهار داشت: با کاشت درخت که مظهر زیبایی و ثمربخشی است می توان نام و یاد این عزیزان را که با اهدای کالبد خویش ثمره آموزشی عظیمی را به بار خواهند نشاند، زنده نگه داشت.

همچنین غلامی نژاد مدیر واحد اهدای کالبد آموزشی مرکز تحقیقات با بیان ضرورت وجود کالبد آموزشی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور اظهار داشت: دانشجویان پزشکی پیش از برخورد با هر بیمار و یا شرایط اورژانسی باید از نزدیک با کالبد انسان آشنایی کامل داشته باشند و تمامی اعضا، عروق و اعصاب بدن را در جایگاه آناتومیک واقعی خود دیده و لمس کرده باشند تا بتوانند بدرستی بیماریها و ارگان های لطمه دیده بدن را تشخیص و بر شرایط اورژانسی فائق آیند.

وی در ادامه به کمبود کالبد آموزشی در دانشگاه های مناطق محروم کشور اشاره و ابراز امیدواری کرد: با بینش عمیق و انسان دوستی هم میهنان عزیزمان و گسترش فرهنگ اهدای کالبد آموزشی، شاهد رفع نیاز کالبد آموزشی در همه دانشگاه های علوم پزشکی کشور باشیم.

در ادامه مهندس مافی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۷ تهران نیز با تقدیر از این اقدام مرکز تحقیقات پزشکی قانونی اظهار داشت: کاشت درخت که موجودی زنده است اساسا سبب زنده ماندن یاد این عزیزان خواهد بود.

وی برگزاری این مراسم را زمینه ای برای آشنایی بیشتر مردم با موضوع اهدای کالبد عنوان و با ابراز خرسندی از ارتباط با مرکز تحقیقات پزشکی قانونی، از ادامه همکاریهای فرهنگی با این مرکز استقبال کرد.

گفتنی است در این مراسم تعدادی درخت توسط خانواده های اهداکنندگان کالبد آموزشی و نیز مسئولین حاضر در مراسم به یاد این عزیزان کاشته شد.

یادآور می شود علاقه مندان به اهدای کالبد می توانند به آدرس سایت واحد اهدای کالبد آموزشی به آدرس https: //ctob.lmrc.ir/EBD مراجعه نموده و با دانلود فایل های اهدا و پر کردن فرم ها و تکمیل مدارک خواسته شده و ارسال آنها به آدرس پستی این واحد که در سایت مذکور آمده است، برای انجام پروسه اهدا اقدام نمایند.

منبع:

1399/12/18
10:39:53
0.0 / 5
478
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع
وکالت ماهر

دادگاه

دفاع

توکیل

دادگاه

بررسی وکیلها