رییس سازمان زندان ها:

حضور نیروهای بسیجی در ندامتگاه ها اثرات فراوانی داشته است

حضور نیروهای بسیجی در ندامتگاه ها اثرات فراوانی داشته است به گزارش آی وکیل رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور اظهار داشت: حضور نیروهای بسیجی در ندامتگاه ها اثرات فراوانی داشته است.به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، غلامعلی محمدی در مراسم آزادسازی زندانیان معسر جرائم غیرعمد که بامداد امروز ( چهارشنبه) ۱۵ دی ماه در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، اظهار داشت: ما در زندان ها رسیدگی به امور اجرائی افرادی را برعهده داریم که از مستضعف ترین افراد جامعه از لحاظ روحی و مادی هستند. ما وظیفه داریم در جهت تربیت نفس و روح آنها تلاش نماییم تا این دسته از افراد جامعه حیات طیبه خودرا بدست آورند.

وی اضافه کرد: حضور نیروهای بسیجی در ندامتگاه ها اثرات فراوانی داشته است. یک روز با کامیون یونیت های دندانپزشکی به زندان ها می روند و در یک روز بیش از صدنفر از زندانیان را تحت خدمات دندانپزشکی می دهند. همین طور کمک های معنوی به خانواده زندانیان می شود؛ پس بسیج در کشور تا حالا اقدامات خوبی در جهت پیش گیری از زندانی کردن افراد داشته است و در ارائه خدمات حقوقی رایگان به زندانیان، حقوقدانان بسیجی نقش مددکار بسیجی را ایفا کردند.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام حسن نوروزی نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس اظهار داشت: ما ۲۴۰ هزار زندانی در کشور داشتیم که با کارهای حقوقی و همکاری انجمن حمایت زندان ها و سازمان بسیج حقوقدانان و مردم، امروز به ۲۱۷ هزار نفر رسیده است و امیدوار هستم به ۱۷ هزار زندانی برسد.

وی با اعلان اینکه ما قانون که می نویسیم باید پیوست علمی و اجراییش را هم بنویسیم، اظهار داشت: من میفهمم زندان یعنی چه؟ چرا جوان ها را بدبخت می کنیم؟ چرا همکار ما (قاضی) فکر نمی کند و چرا جوان ۱۸ ساله را زندان میفرستی؟ ما مدام گفتیم مجازات جایگزین ولی باید فکر اساسی کرد.

وی ضمن انتقاد از وجود ۱۱ هزار عنوان مجرمانه اظهار داشت: باید این عناوین را کم نماییم برای اینکه بسیاری از آنها تخلف است.

منبع:

1400/10/16
12:12:09
0.0 / 5
133
تگهای خبر: اثر , اوین , تخلف , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع

بررسی وکیلها

کانون وکلا

مدافع
کانون وکلا

محکمه

دادگستری