دادستان زنجان خبرداد؛

تشکیل پرونده قضایی برای مسئولان خاطی دامپزشکی و جهادکشاورزی زنجان

تشکیل پرونده قضایی برای مسئولان خاطی دامپزشکی و جهادکشاورزی زنجان به گزارش آی وکیل دادستان زنجان اظهار داشت: پرونده قضایی برای مسئولان خاطی در دامپزشکی، جهادکشاورزی و صمت استان زنجان تشکیل شد.


به گزارش آی وکیل به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین محسن کرمی در ادامه بازدید از مراکز تولیدی و در بازدید از شرکت تعاونی کشتارگاه صنعتی طیور زنجان اشاره کرد: سلامت و معیشت مردم نباید به کوتاهی مسئولان گره بخورد پس دستور معدوم کردن حجم قابل توجهی از محصولات تاریخ مصرف گذشته موجود در کشتارگاه طیور زنجان صادر شد.
وی اضافه کرد: اتفاقاتی که در این مجموعه مشاهده می شود برای تولید و توزیع قابل قبول نیست، حجم زیادی از جوجه، مرغ و بوقلمون و حتی محصولات قطعه بندی شده در این مکان دپو شده که تاریخ مصرف مقادیر قابل توجهی از این اقلام گذشته، یا یک روز مانده و یا درحال انقضا است، این در حالیست که در مواقعی از سال جاری که در بازار حتی به یک عدد یا چند عدد مرغ هم نیاز بود، حجم قابل توجهی مرغ، جوجه و بوقلون در این محل دپو احتکار شده است. این مسئول افزود: این در شراطی است که این شرکت از نهاده های دامی یارانه ای و ارز ۴۲۰۰ تومانی بهره برده اند و الان هم مرغ ها را نگه داشتند تا احیاناً اگر ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف شود، به قیمت سوداگرانه بفروشند. دادستان زنجان با اعلان اینکه موضوع دوم که قابل تأمل است، وضعیت نامناسب بهداشتی نگه داری مرغ، جوجه و بوقلمون است، تصریح کرد: وجود حیوانات موذی و لاشه حیوانات موذی در محل نگه داری محصولات فاسد در محیط مشترک با محصولات سالم و انتشار بوی تعفن در سردخانه مشکل جدی است و این امور بطور قطع ناشی از کوتاهی مسئولان دامپزشکی استان نشأت می گیرد. وی متذکر شد: امروز این سوال مطرح است که چرا بصورت تخصصی تر نسبت به بازرسی این مجموعه اقدام نشده و اگر بازرسان دامپزشکی بازدیدی هم داشتند، بیشتر نمایشی بوده است. در ادامه با اشاره به این که نمونه بارز دراین زمینه مربوط به یک روز پیش از این بازدید است که ۱۰ دستگاه کامیون بوقلمون ذبح شده اما هیچ نوع تاییدیه قرنطینه بهداشتی از مبدا حمل در این خصوص وجود ندارد، اشاره کرد: الان هم یک ساعت است این تاییدیه بهداشتی را مطالبه کرده ایم که این تاییدیه را به ما بدهند ولی خبری نسیت، چه بسا همه محموله های مذکور بیمار و غیرقابل مصرف بوده باشد.
کرمی عنوان کرد: این یعنی تخلف و ترک فعل. سلامت و معیشت مردم نباید به کوتاهی مسئولان گره بخورد. مجموعه جهادکشاورزی نیز در این خصوص اهمال نموده است. برای همه این طیور یارانه مصرف شده، پس چرا باید ذبح، عرضه و توزیع طوری تنظیم نشود تا در این مجموعه حجم قابل توجهی از طیور ذبح شده و آن هم در زمان هایی که مردم نیاز به مرغ و جوجه داشتند، در این سردخانه احتکار شده و قسمتی از این کوتاهی ها نیز در زمان خود بر عهده سازمان صمت بوده است. وی اشاره کرد: آنچه امروز در سامانه انبار ثبت شده با موجودی این سردخانه تطبیق ندارد و حجم محصول آماده در اینجا به لحاظ دپو و مسائل بهداشتی و این که سرمایه مردم اینجا احتکار شده، قابل قبول نیست. برای کسانی که ترک فعل کرده اند و نیز با مدیران دولتی که نسبت به این مساله کوتاهی داشتند، برخورد قانونی خواهد شد، حتی اگر منجر به عزل از سمت و یا بازداشت آنها شود و خواهید دید که دستگاه قضائی با اینطور مسائل تعارف ندارد و کاملاً جدی است. دادستان زنجان با اعلان اینکه علاوه بر مسائل و مشکلاتی که در این مجموعه اطلاع یافتیم، موضوع به کارگیری غیرقانونی کارگران شهروندان خارجی که فاقد کارت بهداشتی بودند، است که مبادرت به ذبح و بسته بندی طیور می کردند، اظهار داشت: این یک تهدید برای سلامت مردم بوده و این امر نیز در حالی اتفاق افتاده که نماینده دامپزشکی حضور داشته است و یک ماه هم کار کرده اند اما این اقدامات گزارش نشده است. وی ادامه داد: این امر جز ترک فعل چه معنایی دارد. اینچنین مسائلی در چنین شرایط کشور می تواند بعنوان بی نظمی در نظام اقتصادی باشد و مردم نمی توانند از یک طرف مشکلات اقتصادی و از سویی کوتاهی مسئولان را ببینند. این مقام قضائی اشاره کرد: همین الان باید همه طیور تاریخ مصرف گذشته معدوم و خسارات برآورد و انبارها هم پلمب شود. در مورد خسارت ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیصی نیز باید مکلف به جبران شده و برای اقدامات دیگر که تهدید مقابل بهداشت عمومی تلقی می شود، پرونده تشکیل و بدواً افراد متخلف برای بازجویی به مقر پلیس منتقل شوند. کرمی افزود: در ضمن اگر این اقدامات بصورت مصداقی در واحدهای دیگر مشاهده و مشخص شود که همین مشکلات در سایر مجموعه اتفاق افتاده، معلوم می شود قصدی وجود دارد و آن وقت برخوردها متفاوت تر خواهد شد.


منبع:

1400/10/21
15:57:43
0.0 / 5
80
تگهای خبر: بازداشت , پرونده , تخصص , تخلف
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده