تکلیف مجلس به وکلا برای ثبت تمامی قراردادهای مالی با موکلان خود در سامانه تنظیم قرارداد

تکلیف مجلس به وکلا برای ثبت تمامی قراردادهای مالی با موکلان خود در سامانه تنظیم قرارداد به گزارش آی وکیل، نمایندگان مجلس شورای اسلامی وکلای عضو کانون وکلا و کانون های وکلا دادگسترق را موظف کردند تمامی قراردادهای مالی با موکلان خویش را در سامانه تنظیم قرارداد الکترونیکی ثبت کنند.


به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی نوبت دوم امروز مجلس، بخش هزینه ای لایحه بودجه ۱۴۰۲ را به تصویب رسانده و بند ر تبصره ۶ را به تصویب رساندند.
بر مبنای بند ر تبصره ۶؛ وکلای عضو مراکز وکلا و کانون های وکلای دادگستری مکلفند تمامی قراردادهای مالی با موکلان خویش را در سامانه تنظیم قرارداد الکترونیکی قوه قضاییه ثبت و تنظیم نمایند.
شناسه(کد) یکتای صادرشده برای هر قرارداد توسط سامانه قرارداد الکترونیک، مبنای شناسایی مشاوران، وکلا و کانون های وکلای دادگستری در سامانه خدمات قضایی به منظور استخراج اطلاعات مالی مندرج در قرارداد و ابطال تمبر مالیاتی خواهد بود.
قوه قضاییه مکلف است دسترسی برخط سازمان امور مالیاتی و مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه را به سامانه تنظیم قرارداد الکترونیکی فراهم نماید. سازمان امور مالیاتی مکلف است مالیات مبحث این قراردادها را به صورت الکترونیکی دریافت و مفاصا حساب مالیاتی آنرا به صورت الکترونیکی در سرتاسر کشور صادر نماید. عدم اجرای این حکم از جانب هرشخص حقیقی یا حقوقی استنکاف از اجراء به حساب می آید.
منبع:

1401/12/14
11:29:54
0.0 / 5
1244
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع

بررسی وکیلها

کانون وکلا

مدافع
کانون وکلا

محکمه

دادگستری