پاسخ قوه قضاییه به شبهاتی در رابطه با برخورد با کشف حجاب در خودرو

پاسخ قوه قضاییه به شبهاتی در رابطه با برخورد با کشف حجاب در خودرو به گزارش آی وکیل، قوه قصاییه اعلام نمود: طبق تبصره ماده ۵ قانون پشتیبانی از آمران به معروف و ناهیان از منکر، فضای داخل خودرو، حریم شخصی محسوب نمی شود و فضایی در مَرئی و منظر عموم مردم است و طبق ماده ۴۵ قانون آیین دادرسی کیفری، جرم مشهود تعریف و تبیین شده و وظایف و اختیارات ضابطان مقرر گردیده است.


به گزارش آی وکیل به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، در ایام گذشته این شبهه در فضای مجازی بوجود آمده است که توقیف خودرو به دلیل عدم رعایت حجاب هیچ مستند قانونی ندارد و جرم نیست و افرادی که مبادرت به توقیف خودرو کنند مرتکب جرم شده اند.

این در حالیست که بررسی حقوقی این ادعاها نشان داده است که حقیقت ندارد و طبق تبصره ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی، کشف حجاب در انظار و معابر عمومی، جرم انگاری شده است.

همینطور وفق تبصره ماده ۵ قانون پشتیبانی از آمران به معروف و ناهیان از منکر، فضای داخل خودرو، حریم شخصی محسوب نمی شود و فضایی در مَرئی و منظر عموم مردم است.

طبق ماده ۴۵ قانون آیین دادرسی کیفری، جرم مشهود تعریف و تبیین شده و وظایف و اختیارات ضابطان مقرر گردیده است. کشف حجاب، جرم مشهود است و ضابطان موظف به ورود مستقیم در جهت مقابله با مجرم و اسباب جرم می باشند.
منبع:

1402/01/25
12:12:51
0.0 / 5
435
تگهای خبر: حقوق , قانون , قوه قضاییه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

کانون وکلای ایران

وکیل دادگستری

وکیل ماهر

استخدام وکالت
تنظیم وکالت

مدافع

آگهی رایگان وکالت