انتقاد رئیس سازمان بازرسی کل کشور از واردات بی رویه

انتقاد رئیس سازمان بازرسی کل کشور از واردات بی رویه به گزارش آی وکیل، رئیس سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: در صندوق توسعه ملی ۱۵۱ میلیارد دلار ارز داشتیم که ۱۰۰ میلیارد دلار به دولت واگذار و به خزانه دومی برای دولت تبدیل گشته است.


به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، ذبیح الله خدائیان در دومین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران با محوریت حمایت حقوقی و قضایی لازم از شرکت ها و واحدهای تولیدی ورشکسته که با حضور علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران، علی صالحی دادستان تهران برگزار شد، ۴۶ نفر از مدیران واحدهای تولیدی خصوصا شرکتهای زیرنظر اداره تصفیه امور ورشکستگی دادگستری استان تهران، برگزار شد، اظهار نمود: توجه به تولید، بخش خصوصی و معیشت مردم یک امر شرعی و قانونی می باشد.
وی ادامه داد: امروز هم دولت از "حمایت از تولید" صحبت می کند، هم قوه قضاییه و هم مجلس شورای اسلامی، اما زمانیکه پای صحبت کارآفرینان و تولیدکنندگان می نشینیم همه گله مند هستند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور بیان نمود: واحدهای تولیدی و شرکتهای صنعتی احتیاج به یک بررسی دقیق و صدمه شناسی دقیق دارند که اگر صدمه ها شناسایی و تبیین شوند و هر کسی که در جهت کار خود فعالیت انجام دهد، این مورد می تواند اثر بخشی را به ارمغان بیاورد.
خداییان با اشاره به اینکه بهبود کسب و کار شاخص هایی دارد، اظهار داشت: یکی از این شاخص ها، بهبود فضا برای کسب و کار است.
وی با اشاره به اینکه سهولت شروع کسب و کار هم یکی از شاخص ها برای ثبت یک شرکت است، اظهار داشت: برای انجام این کار در خیلی از کشورها کمتر از یک روز وقت لازم است، اما ما علیرغم پیشرفت ها هنوز به آن سطح نرسیدیم که سرعت خویش را در این حوزه بالا ببریم.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه در بحث شاخص ثبت مالکیت اقدامات خوبی صورت گرفته است، اظهار نمود: اگر پرونده ورشکستگی تشکیل می شود، نباید این عامل سبب رفت و آمد بسیار تولید کننده در راهروهای مراجع قضایی شود.
خدائیان اظهار داشت: مبحث سرمایه در گردش امروزه بسیار مورد مواجهه تولید کنندگان است و واردات بی رویه و مغایر با قانون پشتیبانی از کالای ایرانی را شاهد می باشیم. اگر دستگاه ها در این رابطه وارد کار شوند آیا مانع از انجام این کار نخواهیم شد چه کسی باید پاسخگوی اقلام روی دست مانده تولید کنندگان باشند؟
وی ادامه داد: کسانی که باید از تولید حمایت کنند، ثبت سفارش کرده و برای واردات کالاهایی که در داخل کشور تولید می شوند، ارز تخصیص می دهند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه عدم ثبات ارز مشکل بوجود آورده است، اظهار داشت: هیچ تولید کننده ای نمی تواند برای دو ماه آینده خود برنامه ریزی کند. بعنوان مثال؛ فرد امروز برای ماشینی ثبت سفارش می دهد پس از افزایش نرخ ارز وسط کار توان خرید کالا و قطعات را ندارد.
وی با اشاره به اینکه عدم استفاده مناسب از صندوق توسعه ملی را داریم، اظهار داشت: در اساسنامه این صندوق آمده است که مبالغ صندوق باید در قسمت خصوصی گذاشته شود، اما این ذخیره در دست دولت می باشد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور افزود: در صندوق توسعه ملی ۱۵۱ میلیارد دلار ارز داشتیم که ۱۰۰ میلیارد دلار به دولت واگذار و به خزانه دومی برای دولت تبدیل گشته است.
وی با اشاره به اینکه ناترازی انرژی را در صنایع داریم، اظهار داشت: تابستان برق صنایع و زمستان گاز صنایع قطع می شود. زمانی هم که قطعی داریم کسی نمی پرسد که هزینه قطعی چطور پرداخت گردید.
خدائیان ضمن اشاره به مدیریت دولتی تولید، خاطرنشان کرد: کاغذ بازی در اعطای مجوزها و پروانه ها باید برداشته شوند.
وی با اشاره به اینکه محدودیت های زیست محیطی در صنایع داریم، اظهار داشت: آمایش سرزمینی در صنعت باید شکل گیرد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه عدم شکل گیری دولت الکترونیک را در این حوزه شاهد می باشیم، اظهار نمود: تاکید شده تا همه دستگاههای دولتی شفاف و سامانه ای باشد؛ عدم شفافیت زمینه فساد فراهم می آورد.
وی با اشاره به اینکه باید دولت را از بنگاه داری رها نماییم، اظهار داشت: تهیه بسته مالی پشتیبانی از کسب و کارهای کوچک و شرکتهای دانش بنیان را در سازمان بازرسی کل کشور در دستور کارمان داریم.
خدائیان با تکیه بر این که دست واسطه ها و دلال ها با ایجاد تعاونی تولیدی و صنعتی کوتاه شود، اظهار داشت: بهبود فضای کسب و کار و نظارت بر اجرای قوانین امری ضروری و لازم الاجرا است.
وی ادامه داد: اگر قوانین به خوبی اجرا شود و برتکالیف دستگاه ها نظارت نماییم، خیلی از مسائل برطرف می شوند و تولید رونق پیدا خواهد نمود.
منبع:

1402/03/11
13:39:40
0.0 / 5
292
تگهای خبر: اثر , پرونده , حقوق , دادستان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده