امضای موافقت نامه انتقال محکومین میان ایران و ازبکستان

امضای موافقت نامه انتقال محکومین میان ایران و ازبکستان آی وکیل: موافقت نامه انتقال محکومین میان ایران و ازبکستان به امضا رسید.


به گزارش آی وکیل به نقل از روابط عمومی وزارت دادگستری، پس از ظهر یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۲ در حاشیه دیدار رسمی شوکت میرضیائف رییس جمهور ازبکستان از کشورمان، سند موافقتنامه انتقال محکومین میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ازبکستان به امضای امین حسین رحیمی وزیر دادگستری کشورمان و اکبر توشکولوف وزیر دادگستری ازبکستان رسید.
عسگر جلالیان معاون وزیر دادگستری و رییس کمیته انتقال محکومین کشور با بیان این خبر اظهار داشت: پیش نویس این موافقت نامه سال قبل میان کارشناسان قضایی دو کشور نهایی شده بود.
جلالیان با تأکید بر اهمیت این موافقتنامه در تعمیق روابط حقوقی میان دو کشور اظهار داشت: بر طبق این معاهده دو کشور متعهد شده اند تا ساز و کار لازم برای بازگرداندن محکومین برای سپری کردن باقیمانده دوران محکومیتشان را در زندان های کشور متبوع خود فراهم آورند. در حقیقت معاهدات انتقال محکومین از آن جهت که دیدار خانواده فرد زندانی با او را تسهیل می کنند واجد جنبه انسان دوستانه شناخته می شوند.
وی ادامه داد: موافقتنامه معاضدت قضایی در امور کیفری با ازبکستان نیز در مراحل پایانی تهیه متن پیش نویس آن قرار دارد و انتظار می رود در آینده نزدیک توسط مقامات دو کشور امضاء گردد.
منبع:

1402/03/29
13:14:11
0.0 / 5
351
تگهای خبر: حقوق , دادگستری , زندان , سند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

کانون وکلای ایران

وکیل دادگستری

وکیل ماهر

استخدام وکالت
تنظیم وکالت

مدافع

آگهی رایگان وکالت