رئیس کل محاکم تهران به مشکلات قضایی مراجعان به مجتمع قضایی باهنر رسیدگی کرد

رئیس کل محاکم تهران به مشکلات قضایی مراجعان به مجتمع قضایی باهنر رسیدگی کرد به گزارش آی وکیل، رئیس کل محاکم تهران اظهار داشت: حجم پرونده وارده بالا و کمبود شعب و نیروی انسانی مهم ترین دلایل در اطاله دادرسی هستند که امید است با صدمه شناسی و رفع علل، شاهد سرعت در رسیدگی و فصل خصومت باشیم.به گزارش آی وکیل به نقل از قوه قضاییه، یحیی جعفری در نوزدهمین برنامه ملاقات مردمی خود در مجتمع های قضایی تهران در سالجاری، با هدف شنیدن بدون واسطه مشکلات مردم در مجتمع قضایی شهید باهنر حضور یافت و به مشکلات حقوقی و قضایی شهروندان و مراجعان به این واحد قضایی رسیدگی کرد.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران در حاشیه این برنامه بیان نمود: ملاقات حضوری با مراجعین کمک شایانی به مدیر مجموعه می کند تا ضمن درک صحیح از درخواست ها و انتظارات مردم، به زیر مجموعه هم شناخت بیشتری پیدا کند.

وی اظهار داشت: همچون مشکلات مطروحه از جانب مراجعین، اطاله در دادرسی و همینطور اطاله در مرحله اجراست که با بررسی ها ملاحظه می شود، عمده مشکلات در مرحله اجرا وجود موانع اجرا از قبیل عدم شناسایی اموال، عدم دسترسی به محکوم ضد و عدم تکافوی اموال محکوم ضد جهت دریافت محکوم به است.

رئیس کل محاکم تهران بیان نمود: از دلایل مهم در اطاله دادرسی هم حجم وارده بالا و کمبود شعب و نیروی انسانی است که امید است با صدمه شناسی و رفع علل، شاهد سرعت در رسیدگی و فصل خصومت باشیم.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران را در جریان این بازدید و برنامه ملاقات مردمی، کرمی معاون امور اجرای احکام مدنی رئیس کل محاکم، محمود علی زاده سرپرست مجتمع قضایی شهید باهنر، معاونین سرپرست مجتمع، مهدی فلاح مدیر دفتر کل محاکم تهران و ناصری مدیر دفتر کل مجتمع قضایی شهید باهنر همراهی کردند.

بیستمین میز خدمت رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران در هفته آینده روز دوشنبه ۹ مردادماه در مجتمع قضایی خانواده دو برگزار می گردد که عموم شهروندان و مراجعین به این واحد قضایی می توانند جهت ثبت نوبت و اطلاعات بیشتر به دفتر کل این مجتمع رجوع کنند.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران در جهت سیاست های تحولی محاکم تهران، از آغاز سالجاری تاکنون، به صورت مستمر و دوره ای در برنامه های از پیش اعلام شده در مجتمع های قضایی تهران، برنامه هفتگی استان، میزهای خدمت ویژه نماز جمعه و مساجد و مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه، در نزدیک به چهل و سه برنامه حضور یافته و از نزدیک پاسخگوی مراجعین به مجتمع های قضایی تهران و عموم شهروندان بوده اند.

منبع:

1402/05/04
07:53:30
0.0 / 5
202
تگهای خبر: اموال , پرونده , حقوق , دادگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل قانونی

حقوقدان

قیمت روز وکیل

دفاع

کانون وکلای ایران

وکیل دادگستری

وکیل قانونی