مهم ترین اخبار حقوقی و قضایی در هفته ای كه گذشت،

تکذیب نامه در رابطه با مرگ نیکا

تکذیب نامه در رابطه با مرگ نیکا به گزارش آی وکیل، تکذیب نامه منتشرشده در ارتباط با مرگ نیکا شاکرمی، اعلام نتایج آزمون وکالت قوه قضاییه تا ۲ ماه دیگر و آزادی ۵ ایرانی از زندان های آمریکا،  از مهم ترین اخبار حقوقی هفته گذشته بود.


به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، اخبار حقوقی هفته گذشته را می خوانید:

مبارزه با فساد مردم را امیدوارتر می کند


حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: دادستان ها ما بعنوان مدعی العموم در جهت تضمین و تحکیم امنیت روانی مردم، در برابر افرادی که مباردت به انتشار مطالب کذب و دروغ می کنند، اقدامات مقتضی و قانونی را به عمل آورند.

یک ریال هم به اعضای هیئت عالی مولدسازی داده نشده است


حجت الاسلام والمسلمین منتظری رئیس دیوان عالی کشور در جلسه شورایعالی قوه قضاییه در هفته گذشته ضمن اشاره به مباحث مطرح شده در فضای مجازی تحت عنوان حق الزحمه های کلان اعضای هیئت عالی مولدسازی از محل فروش اموال و املاک، ضمن تکذیب جدی این موضوع، اظهار داشت: تاکنون یک ریال هم به اعضای این هیات داده نشده و در آینده هم داده نخواهد شد؛ حتی در کمیته فرعی مولدسازی هم که یکی از نمایندگان قوه قضاییه در آن حضور دارد، به هیچ وجه قرار نیست مبلغی به اعضاء پرداخت گردد.
در هفته گذشته همینطور طبق رای وحدت رویه هیات عمومی دیوان عالی کشور شهادت کذب در مرحله تحقیقات مقدماتی نزد دادسرا منطبق با ماده ۶۵۰ قانون مجازات اسلامی جرم دانسته شد.

همه کشورهای منطقه باید به مقابله جدی با پدیده تروریسم برخیزند


حجت الاسلام والمسلمین موحدی آزاد دادستان کل کشور اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران با عملکرد مستشاری خود در سوریه و عراق در مبارزه با داعش عملا نشان داد که از پیشگامان اصلی در امر مبارزه با تروریسم است.
در هفته گذشته همینطور مجمع تشخیص مصلحت نظام عضویت دادستان کل کشور در هیئت عالی بانک مرکزی را تصویب کرد.

قدردانی جنتی از مواضع رئیسی در مجمع عمومی سازمان ملل


آیت الله جنتی دبیر شورای نگهبان اظهار داشت: از تلاشهای رئیس جمهور برای دفاع از حقوق ملت ایران و تبیین مواضع حقیقت طلبانه جمهوری اسلامی ایران در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد تشکر می نماییم.

صدور احکام قاطع در سازمان قضایی نیروهای مسلح باعث ایجاد امنیت در کل جامعه می شود


حجت الاسلام والمسلمین پورخاقان رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح اظهار داشت: صدور حکم در همه جا باید با قاطعیت باشد، در نیروهای مسلح اساسا باید از قاطعیت بیشتری برخوردار باشد.

زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی در وزارت نیرو فراهم گردد


ذبیح الله خدائیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به اینکه وزارت نیرو تمام توان خویش را برای بهبود وضعیت تأمین نیرو در کشور در اختیار گرفته است، اظهار داشت: وزارت نیرو از زیر ساخت های قانونی لازم جهت توسعه صنعت برق برخوردار بوده است.

اجرای قانون حدنگار، مصداق تعامل قوای سه گانه است


امین حسین رحیمی وزیر دادگستری اظهار داشت: بخش زیادی از دعاوی و پرونده های موجود در دستگاه قضایی در ارتباط با دعاوی ملکی ناشی از مشخص نبودن حدود املاک و تعارضات ناشی از آن است.

بازدید سه هزار قاضی از زندان های ۹ گانه استان تهران


علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران در تشریح برنامه های نظارتی دستگاه قضایی از زندان های استان تهران اظهار داشت: در پنج ماهه ابتدای سالجاری، زندان های ۹ گانه استان تهران مورد بازدید بیشتر از ۳۰۰۰ نفر از قضات قرار گرفته است.

دستورات دادستان تهران در رابطه با اموال تملیکی


در جهت تاکیدات رئیس قوه قضاییه بر روی مبحث ساماندهی انبارهای اموال تملیکی، صالحی دادستان تهران از انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در تهران بازدید کرد.

واکنش کدخدایی به بیانیه سه کشور اروپایی


عباسعلی کدخدایی عضو حقوقدان و رئیس پژوهشکده شورای نگهبان در توییتی به زبان انگلیسی نوشت: بیانیه سه کشور اروپایی در رابطه با عدم انجام تعهدات به سخره گرفتن حقوق بین الملل و تعهدات بین المللی است.

آزادی پنج ایرانی از زندان های آمریکا


کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر اعلام نمود که بعد از یک تلاش موفق تیمی، ۵ هموطن ایرانی در زندان های آمریکا آزاد و دو نفر از آنان از راه دوحه وارد تهران شدند. ستاد حقوق بشر در کنار دولت و قوه قضاییه در احقاق حقوق ایرانی ها خارج از کشور مصمم خواهد ماند.
در هفته گذشته همینطور در جریان سفر معاون امور بین الملل قوه قضاییه به عراق و دیدار و گفتگو با مقام های قضایی این کشور، تفاهم های مهمی میان قوای قضاییه ایران و عراق همچون در زمینه مقابله با گروهک های تروریستی و استرداد مجرمین صورت گرفت.

نتایج آزمون وکالت قوه قضاییه دو ماه دیگر اعلام می شود


حسن عبدلیان پور رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه در رابطه با اعلام نتایج آزمون وکالت این مرکز اظهار داشت: تا دو ماه آینده نتایج این آزمون اعلام خواهد شد.

نامه انتشار یافته در ارتباط با مرگ نیکا شاکرمی جعلی است
سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام نمود: مطلبی که در شبکه های اجتماعی بعنوان نامه این سازمان در مورد مرگ مرحومه نیکا شاکرمی انتشار یافته است، وجود خارجی نداشته و صدور آن هم تکذیب می شود.

شرایط زندان زنان تهران عادی است
قوه قضاییه اعلام نمود: برخی اخبار در فضای مجازی در هفته گذشته از بروز آتشسوزی در زندان زنان شهر ری حکایت داشت که بررسی شرایط در این زندان نشان داده است اوضاع عادی است.

تبادل شش زندانی بین ایران و ترکیه


عسکر جلالیان معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری از تبادل شش زندانی ایرانی و ترکیه ای بین دو کشور اطلاع داد و ضمن اشاره به نشست اخیر کمیته انتقال محکومین دو کشور در آنکارا اظهار داشت: تبادل سه تبعه ایرانی و سه تبعه ترکیه ای در مرز بازرگان ماحصل سفر اخیر هیئت وزارت دادگستری جمهوری اسلامی ایران به آنکارا و رایزنی های با مقامات وزارت دادگستری ترکیه بود.

بیش از ۴۳ درصد از اراضی کشاورزی حدنگاری شد


حسن بابایی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک از حدنگاری و صدور سند بیشتر از ۹۹ درصد از عرصه های ملی اطلاع داد و اظهار داشت: در حوزه اراضی کشاورزی بیشتر از ۴۳ درصد از اراضی حدنگاری شده است و باید به حدنگاری ۱۰۰ درصد برسیم.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اعلام نمود که مقرره در ارتباط با سهم هلال احمر از درآمدهای ثبتی با عنایت به این مورد که این مقرره همچون موارد موجود در بودجه سالیانه است، از دستور کار برنامه هفتم توسعه خارج خواهد شد.

وصول ۵۱ میلیارد تومان مالیات با پیگیری سازمان بازرسی


رحمانیان قائم مقام و سرپرست معاونت نظارت و بازرسی امور اقتصادی سازمان بازرسی کل کشور از وصول بیشتر از ۵۱ میلیارد تومان توسط ادارات کل امور مالیاتی از مؤدیان بزرگ با پیگیری های این سازمان اطلاع داد.

جلسه رسیدگی حقوقی به پرونده گروهک الاحوازیه برگزار شد


دادگاه حقوقی بین المللی پیرامون حادثه تروریستی ۳۱ شهریور سال ۹۷ در اهواز که در ارتباط با دعاوی اتباع ایرانی ضد دولت و مقامت آمریکا است، در مجتمع امام خمینی برگزار شد و قاضی حسین زاده رئیس شعبه 55 دادگاه بین الملل تهران اظهار داشت: شعبه ۵۵ دادگاه بین الملل برای دادرسی حقوقی با دادخواهی دادخواهان و خانواده محترم شهدای مظلوم حادثه رژه اهواز در سال ۹۷ که منتهی به شهادت ۲۵ نفر ازشهروندان و جراحات وارده به ۷۰ نفر شد، تشکیل می شود.

آغاز ثبت نام آزمون کارشناسان رسمی دادگستری


دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون متقاضیان دریافت پروانه کارشناسی رسمی دادگستری سال ۱۴۰۲-مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه در سایت سنجش منتشر گردید. ثبت نام جهت شرکت در ازمون کارشناسان رسمی از ۲۹ شهریور ماه تا ۵ مهرماه ادامه دارد. کارت ورود به جلسه این آزمون از روز ۹ آبانماه توزیع و روز برگزاری آزمون هم جمعه ۱۲ آبانماه است.1402/07/01
08:41:17
0.0 / 5
263
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری