پیرمردی كه بخاطر مهریه عروسش به زندان افتاد

پیرمردی كه بخاطر مهریه عروسش به زندان افتاد به گزارش آی وكیل حاج قربان؛ كشاورز كاشانی است كه به علت عدم ناتوانی در پرداخت مهریه عروسش از خرداد ماه سال جاری در زندان سپری می كند.به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا «قربان-الف» پیرمرد ۷۲ ساله ای است كه با وجود سرپرستی از چهار فرزندش امروز به علت ناتوانی در پرداخت مهریه عروس خود بالغ بر هفت میلیون ریال بابت آینه و شمعدان و 2. 5 مثقال طلای 18 عیار و 30 میلیون ریال بابت البسه و فرش و تعداد 12 سكه تمام بهار آزادی بدهكار شده و روند اقامه دعوی علیه او و فرزندش با احتساب مبلغ 16 میلیون و 370 هزار ریال بابت هزینه دادرسی و چهار میلیون و 500 هزار ریال حق الوكاله وكیل جهت پرداخت مهریه عروسش بدهكار و روانه زندان شده است.

در حال حاضر با وجود اینكه از مجموع بدهی 830 میلیون ریالی این مددجو تا میزان 600 میلیون ریال از جانب شاكی گذشت شده اما بابت الباقی این مددجو از خردادماه سال جاری تا كنون در بند زندان حضور دارد.

با تلاش گروه صلح و سازش ستاد دیه این بدهكار مالی عائله مند جهت مختومه شدن پرونده اش به 200 میلیون ریال نیاز دارد و به علت عدم پشتوانه مالی چشم انتظار كمك خیرین است.

قابل ذكر است كه در بعضی از استانهای كشور بر سر سفره عقد بنا به رسوم و باورهای گاها متظاهرانه برخی خانواده ها در تعیین مهریه علاوه بر تعهدات آقای داماد در دانگ یك خانه در حق زوجه، فراهم كردن مقدمات یك سفر سیاحتی یا زیارتی و تعیین چند سكه طلا، پدرداماد شریك آقاپسرش می گردد و این تعیین همراه با بار مالی مشخص را ثبت محضری می كنند.

در این ماجرا داماد هم خودش بدهكار است اما تعهداتش را پدرش ایفا كرده است.

براساس این گزارش نیكوكارانی كه تمایل دارند یاری گر این مددجوی نیازمند باشند می توانند برای واریز كمك های نقدی خود با روابط عمومی ستاد دیه كشور به شماره تلفن 15 - 88916012 تماس حاصل نمایند. 

1396/10/15
19:51:16
5.0 / 5
5143
تگهای خبر: زندان , بدهكار , مهریه , دعوی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

کانون وکلای ایران

وکیل دادگستری

وکیل ماهر

استخدام وکالت
تنظیم وکالت

مدافع

آگهی رایگان وکالت